Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Tencent, Elden Ring mobil üzerinde çalışıyor!

Tencent, Elden Ring mobil üzerinde çalışıyor!

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
122 0
elden ring mobil

Çinli dev teknoloji şirketi Tencent, iddialara göre mobil için bir Elden Ring oyunu geliştiriyor. Şirket, orijinal Elden Ring aksiyon RPG oyunu fikrinin ziyadesiyle dışına çıkacakmış gibi görünüyor. İşte detaylar

Elden Ring mobil yolda mı?

Tencent’in Elden Ring mobil planı başarılı olursa eğer, uygulama içi satın alımlarla oynaması ücretsiz bir oyun olacak. Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden biri olan Tencent, 2022 yılında FromSoftware’den oyunun lisans haklarını ve Japon oyun üreticisinin yüzde 16 hissesini satın almıştı. Bu ticari hamlelerden sonra, satış rakamlarıyla büyük başarı elde eden Elden Ring için yeni bir geliştirme kaçınılmazdı. Bu bağlamda, yeni mobil oyun üzerinde çalışmak adına bir ekip oluşturuldu.

elden ring

Tencent‘in eskiyen oyun kütüphanesine yeni bir oyunla destek vermeyi umduğunu ve Elden Ring gibi son derece başarılı bir yapıma dayanan oyunun hit olma potansiyelinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Projedeki ilerlemenin yavaş olduğu belirtiliyor. Bu bağlamda, oyunu görmemiz biraz zaman alabilir. Aynı zamanda, resmi bir açıklamanın gelmediğini de söylemekte fayda var.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Oyun devi, PUBG Mobile gibi yeni bir hit çıkarabilir mi? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir