Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Cep Telefonları
  4. »
  5. iPhone 16 şema tasarımları sızdırıldı: Beklenen değişiklik geliyor mu?

iPhone 16 şema tasarımları sızdırıldı: Beklenen değişiklik geliyor mu?

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
199 0
iphone 16

iPhone 16 ve iPhone 16 Pro serisi, raporlara göre bazı büyük tasarım değişiklikleri alabilir. Yeni iPhone modelleri anlaşılan tasarım dilinde geçmişe dönüyor. İşte yeni şema görüntüleri

Yeni şema sızıntılarının gösterdiği iPhone 16 tasarımı; iPhone X, iPhone 11 ve iPhone 12 serisinde gördüğümüz dikey kamera bloğu üzerine yerleştirilen tasarım ögelerine işaret ediyor.

İşte iPhone 16 şema tasarımı!

Apple, halihazırda yalnızca dikey olarak hizalanmış ana ve ultra geniş kameralara sahip iPhone 15 Pro modellerinde Uzamsal video kaydı özelliği sunduğu için bu tasarım değişikliği, iPhone 16’ya Uzamsal video desteği eklemek için özel olarak yapılan bir değişiklik olabilir. Vision Pro‘nun şu anda satışta ve Uzamsal video desteğine sahip olduğu düşünüldüğünde, bu iyi düşünülmüş bir değişiklik olabilir.

iphone 16

Aynı zamanda, iPhone 16 Pro Max için selefine göre boyut artışı bekleniyor. Böylece, 6.7 inç boyutundaki iPhone 15 Pro Max’ten 6.9 inç boyuta geçilecek. Buna ek olarak; A18 yonga setine, Pro modellerde çift 48MP ana ve ultra geniş kameralara ve tüm modellerde Eylem düğmesine yer verileceği konuşuluyor.

Yeni iPhone 16 serisi, her yıl olduğu gibi Eylül ayında piyasaya sürülecek. Bu bağlamda, her şey için bir süre daha beklememiz gerekiyor. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce, iPhone 16 serisi yeni özellikleri ile başarılı olabilecek mi? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir