Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Apple Vision Pro Ön Siparişleri Şimdiden 180.000 Adedi Buldu!

Apple Vision Pro Ön Siparişleri Şimdiden 180.000 Adedi Buldu!

Eymen Taner Eymen Taner - - 3 dk okuma süresi
42 0
Apple Vision Pro

Apple, 2 Şubat lansman tarihinden önce Vision Pro karma gerçeklik başlığını, hafta sonu ABD’de ön siparişe açtı. Analist Ming-Chi Kuo’nun tahminlerine göre, şirket ilk iki gün içerisinde 160.000 ila 180.000 cihaz sattı. Bu satış başarısı, Apple’ın beklentilerinin de ötesinde!

Apple Vision Pro satışları endişeye yol açıyor!

Ming-Chi Kuo, daha öncesinde Apple’ın lansman günü için 60.000 ila 80.000 Vision Pro ünitesi üreteceğini tahmin etmişti. Şimdi ise ünlü analist, ön sipariş süreci açıldıktan kısa bir süre sonra karma gerçeklik başlığının tükendiğini ve 256 GB, 512 GB ve 1 TB depolama alanı sunan üç model için nakliye sürelerinin beş haftadan yedi haftaya yükseldiğini söylüyor.

Bu haber, Apple için iyi gibi görünse de önemli bir endişe ortaya çıktı. Öyle ki, ön siparişler açıldıktan 48 saat sonra nakliye süreleri değişmeden kaldı. Bu durum, Apple kullanıcıları siparişlerini verdikten sonra talebin hızla azalabileceğini gösteriyor. Kuo, Yeni iPhone‘lara devam eden talebin, telefonların genellikle ön siparişler açıldıktan 24 ila 48 saat sonra nakliye sürelerinde istikrarlı bir artış gördüğünü belirtti. Bu bağlamda, Apple’ın ilk talebi karşılamak için yeterli stoğunun olmadığını, lakin talep ve arzın artık dengeli olduğunu söyleyebiliriz.

apple

Vision Pro, 8 çekirdekli bir CPU’ya 10 çekirdekli bir GPU’ya ve 16 çekirdekli bir Nöral Motora sahip M2 çipi ile donatıldı. Ayrıca cihaz; 90Hz, 96Hz ve 100Hz yenileme hızlarını destekliyor. Bildiğiniz üzere, Vision Pro’nun özel bir Netflix, YouTube ve Spotify uygulamasına sahip olmayacağını aktarmıştık.

Karma gerçeklik başlığı, 2 Şubat tarihinde ABD’de resmi satışa sunulacak. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Apple, Vision Pro ile yakaladığı satış başarısını devam ettirebilecek mi? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir