Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Netflix’in Ardından: YouTube ve Spotify Apple Vision Pro Uygulaması Sunmayacak

Netflix’in Ardından: YouTube ve Spotify Apple Vision Pro Uygulaması Sunmayacak

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
50 0
Spotify Vision Pro

Netflix, Apple Vision Pro karma gerçeklik başlığı için özel bir uygulama çıkarmayacağını açıklamıştı. Hemen ardından, YouTube ve Spotify da Vision Pro için herhangi bir uygulama üzerinde çalışmadıklarını duyurdu.

YouTube ve Spotify Apple Vision Pro’ya özel uygulama sunmayacak

YouTube yaptığı açıklamada, Apple Vision Pro için yeni bir uygulama planlamadığını ve uzun süredir devam eden iPad uygulamasının cihazda çalışmasına izin vermeyeceğini söyledi. YouTube, Netflix gibi, müşterilerin içeriğini görmek istiyorlarsa bir web tarayıcısı kullanmalarını tavsiye ediyor.

Aynı zamanda Spotify, Vision Pro’nun işletim sistemi olan visionOS için yeni bir uygulama planlamıyor ve iPad uygulamasının cihazda kullanılmasına izin vermeyecek. Ancak müzik hizmeti muhtemelen bir web tarayıcısından çalışacaktır.

apple

Apple Vision Pro, Spotify ile rekabet eden Apple’ın müzik ve podcast uygulamalarına erişimi içerecek. Ancak bu durum Netflix, Spotify ve YouTube gibi popüler akış uygulamalarında, 2 Şubat‘ta piyasaya sürüldüğünde karma gerçeklik başlığının kullanılamayacağı anlamına geliyor. Apple, cihazı büyük ölçüde video, oyun ve diğer eğlence platformları için tasarladı. Aynı zamanda, Apple Vision Pro’nun 3.499 dolarlık bir satış etiketi bulunuyor.

YouTube ve Spotify, iPhone ve iPad için halihazırda popüler uygulamalar sunmaya devam ediyor. Ancak Vision Pro’yu desteklememeye neden karar verdiklerine dair resmi bir açıklama yok. Peki, siz bu konu ve Apple Vision Pro hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir