Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Microsoft, Apple’ı Tahttından İndirerek Dünyanın En Değerli Şirketi Oldu!

Microsoft, Apple’ı Tahttından İndirerek Dünyanın En Değerli Şirketi Oldu!

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
40 0
microsoft

Apple ve Microsoft arasındaki “dünyanın en değerli şirketi” olma rekabeti son dönemde oldukça kızıştı. Öyle ki Her ikisi de yaklaşık 3 trilyon dolar değerinde! Saat saat değişen bu sıralamada birincilik, en azından şimdilik Microsoft’a ait. İşte detaylar

Microsoft dünyanın en değerli şirketi oldu

Apple, 2018’de 1 trilyon dolarlık piyasa değerini aşan ilk şirket olarak çığır açan bir dönüm noktasına ulaştı. O zamandan itibaren piyasa değeri, 2023’te 3 trilyon dolarlık eşiğe ulaşarak önemli bir büyüme daha kaydetti. Bu zirvenin ardından, Apple’ın piyasa değeri 2 trilyon doların üzerinde dengelendi ve dünyanın en değerli şirketi statüsünü sürekli olarak korudu.

microsoft

Bir diğer teknoloji devi Microsoft‘un, dünyanın en değerli şirketi olarak Apple’ı bir süre önce geçmesiyle sıralama geçici olarak değişti. Ayrıca Microsoft; 2018, 2020 ve 2021 de dahil olmak üzere son yıllarda Apple’ın piyasa değerini birçok kez aşmıştı. Ancak Apple, her seferinde lider konumunu yeniden kazanmayı başardı.

Microsoft, hisseleri 11 Ocak’ta yaklaşık yüzde 1 artarak piyasa değerini 2.903 trilyon dolara çıkardıktan sonra bu hafta Apple’ın piyasa değerini bir kez daha aşmayı başardı, Apple’ın hisseleri ise neredeyse yüzde 1 düştü. Microsoft‘un bu artışı, birçok analist tarafından yapay zekaya devam eden yatırımlara atfediliyor. Bu rekabetin nereye gideceği merak ediliyor. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir