Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Lamborghini’nin Tamamen Elektrikli ve Şimdiye Kadarki En Güçlü Otomobili: Lanzador

Lamborghini’nin Tamamen Elektrikli ve Şimdiye Kadarki En Güçlü Otomobili: Lanzador

Lamborghini, merakla beklenen tamamen elektrikli yeni otomobili Lanzador'u görücüye çıkardı. Tasarımıyla adeta büyülüyor!

Eymen Taner Eymen Taner - - 3 dk okuma süresi
121 0
Lanzador

İtalyan süper spor otomobil üreticisi Lamborghini, ilk olarak 2024 yılına kadar tüm model serilerini hibrit hale getirmek için bir plan hazırlamıştı ve daha sonra 2028 yılında ilk tamamen elektrikli modelini tanıtacağını duyurdu. Şimdi ise İtalyan firma, Monterey Otomobil Haftası‘nda tamamen elektrikli Lamborghini Lanzador modelinin konseptini görücüye çıkardı. Süper otomobil üreticilerinin bile artık elektrikli modellere yönelmesi bizlere bu sektörün geleceği hakkında genel bir bakış sunuyor. İşte detaylar.

1.341 Beygirlik Motorun Elektrik ile Birleşimi!

Bilim kurgu filmlerinden çıkmış gibi görünmesini sağlayan fütüristik bir tasarıma sahip olan Lanzador, yüksek sürüş deneyimine sahip 2+2 GT vücut stiliyle karşımıza çıkıyor. Lanzador, aşina olduğumuz normal Lamborghini süper spor otomobillerinden daha uzun bir çatı çizgisine sahip bu yönden Urus modeline benzediğini söyleyebiliriz. Tasarım detaylarından devam ettiğimizde otomobil 23 inçlik jantlar ve 2+2 koltuklarıyla dikkat çekiyor.

Lamborghini

Otomobilin performansına baktığımızda ise bizi, yaklaşık 1.341 beygir güç üretebilen çift elektrik motoru karşılıyor. Bu motorların uzun menzil sağlayacak yüksek performanslı bir pille destekleneceği bekleniyor ancak menzil, şarj kapasitesi gibi bilgiler henüz paylaşılmadı. Ayrıca dört çekişli sürüş sistemine sahip olan Lanzador, kullanım koşullarına ve sürücünün ihtiyacına göre tekerleklere dinamik bir şekilde güç verebilecek.

Dışarıdan görünen başarılı tasarımını iç mekânda da sürdüren Lanzador; sürücüye, geleneksel yüksek tutkulu performansını gelecekten izler taşıyan tasarımıyla birleştirdiğini hissettiriyor. İki ekranlı bir düzene sahip olan otomobilde ikinci ekranın yolcu koltuğu önünde konumlandırıldığını görüyoruz. Lanzador’un bir elektrikli otomobil olmasına rağmen, yine de markanın START, ENGINE ve STOP yazan imza düğmesiyle birlikte geldiğini de belirtelim. Ayrıca firmanın açıklamasına göre iç mekân tasarımında geri dönüştürülmüş malzemelerden yararlanılmış.

kokpit

Lanzador’un fiyatıyla ilgili henüz bir bilgi yok. Lamborghini, otomobili 2028 yılında yollara çıkarmayı planlıyor. Peki, siz yeni elektrikli Lamborghini Lanzador hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
8
6
0
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir