Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Microsoft, Windows 11 SSD Sorununu Düzelttikten Sonra Bu Kez Güvenlik Hatasıyla Karşı Karşıya!

Microsoft, Windows 11 SSD Sorununu Düzelttikten Sonra Bu Kez Güvenlik Hatasıyla Karşı Karşıya!

Microsoft, Windows 11'in SSD yavaşlatan bir hatasını çözüme kavuşturdu. Ancak kaş yaparken göz çıkardı! İşte detaylar

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
120 0
Windows 11

Microsoft; 11 Ağustos 2023 güncellemesiyle, bazı Windows 11 bilgisayarlarda görülen SSD hızlarını yavaşlatan can sıkıcı hatayı düzeltmiş gibi görünüyor. Hatanın geçen Mart ayında yayınlanan “Moment 2” güncellemesiyle ortaya çıktığı bildirildi. Ancak bu güncelleme başka bir soruna sebep oldu. Son geliştirmeyle birlikte Windows’un güvenliğinden sorumlu “Defender” yazılımı, hata vermeye başladı.

Windows 11 Artık Tehlikelere Açık Durumda!

Bağlı cihazlar için bir güvenlik duvarı görevi gören Microsoft Defender uygulaması, Ağustos güncellemesiyle beraber kullanılamadığına dair şikayetlerin odağı oldu. Güncellemeyi alan kullanıcılar, “Microsoft Defender’da oturum açılamıyor” hata mesajı ile karşı karşıya kalıyor ve bu durum Windows 11 bilgisayarlarda ciddi bir güvenlik açığı oluşturuyor.

Windows 11 güncellemesinin ardından SSD’lerinin hızında düşüklük olması üzerine sosyal medya platformlarında sorunlarını bildiren kullanıcıların büyük çabasına rağmen, Microsoft sonraki birçok güncellemede bu sorunu ele almamıştı. En son yayımlanan Ağustos güncellemesinde, Microsoft’un destek sayfasına göre, “Güncelleme dahili işletim sistemi işlevselliğinde çeşitli güvenlik iyileştirmeleri yapıyor.” bildirisiyle bu sorun çözüme kavuştu.

Microsoft

Microsoft Defender yazılımı üzerine yaşanan bu olumsuzlukların bilincinde olduğunu belirten Microsoft, hatanın yeni bir güncelleme ile en kısa sürede çözüme kavuşacağını belirtti. Umarız bu geliştirme benzer sorunlara yol açmadan mevcut hataları düzeltebilir.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu sorun Microsoft tarafından en kısa sürede giderilebilir mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
8
11
1
3

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir