Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Elon Musk Neuralink Projesi İçin Onay Aldı. İnsan Beynine Çip Takma Süreci Başlıyor!

Elon Musk Neuralink Projesi İçin Onay Aldı. İnsan Beynine Çip Takma Süreci Başlıyor!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 1 dk okuma süresi
65 0
elon musk

Tüm dünyada çılgın projeleriyle tanınan milyarder iş adamı Elon Musk tarafından geliştirilen insan beynine çip takma projesi Neuralink klinik çalışmalara başlayacak. Daha önce hayvanlar üzerinde test çalışmalarını sürdüren Neuralink ekibi, FDA tarafından insanlı denemelerin başlamasını yönünde onay verildiğini duyurdu.

İnsan beynine çip yerleştirilmesi ile insan yaşamının farklı bir noktaya taşınacağını belirten uzmanlar, yakın zamanda klinik testler için başvuruların alınabileceğini belirtiyor.

Kısa bir süre önce Amerikan İlaç Dairesi (FDA) tarafından insanlı deneylere izin verilmediği yönünde iddialar gündemdeyken, kısa süre içerisinde aksi yönde bir kararın nasıl çıktığı tartışılıyor. Her ne kadar FDA resmi bir açıklamada bulunmamış olsa da Neuralink resmi Twitter hesabı üzerinden onay alındığı açıklaması yapılmış bulunuyor.

neuralink

İnsanların Beynine Yerleştirilen Çiplerle Ne Amaçlanıyor?

İnsan beynine çip takma projesi ile insanların programlanarak robota dönüştürüleceği şeklinde kaygılar ciddi olarak tartışılsa da, Neuralink projenin amacını hareket etme veya görme yeteneklerini kaybetmiş insanlara bunu yeniden kazandırabilmek olarak açıklıyor.

What’s your Reaction?
11
0
2
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir