Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. En Çok İndirilen ve Bağımlılık Yapan Uygulamalar Belli Oldu!

En Çok İndirilen ve Bağımlılık Yapan Uygulamalar Belli Oldu!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 3 dk okuma süresi
234 0

Veriler doğrultusunda ortaya bazı sonuçlar çıktı. Bu sonuçlar yanıltmayarak en çok indirilen ve bağımlılık yapan uygulamalar belli oldu! İşte haberimizin tüm detayları…

Facebook uygulamasının çıkması ile insanların hayatına akıllı telefonlar girmeye başlamıştı. Ve böylelikle insanlar teknoloji ile daha yakından ilgilenir bir duruma geldi. Sosyal medya platformların gün geçtikçe dahada talep görmesi bazı uygulamaların değişmesine, yenileşmesine ve farklı tarzlarda yeni yeni uygulamalar çıkmasına sebep oldu. Gün geçtikçe artan uygulamalar, kullanıcıları daha çok kendine çekti. Bu durum ne yazık ki günümüzde bağımlı hale getirip bazı sorunları da getirdi. Peki en çok kullanılan ve bağımlılık yapan uygulamalar hangileri? Haberin ayrıntılarına hep birlikte göz atalım. 

En çok kullanılan uygulamalar!

Her gün 66 milyar mesaj iletiliyor, 65 milyon da görüntülü konuşma gerçekleştirilen Whatsapp, veriler doğrultusunda bir kullanıcı uygulamaya günde 30 defa giriş yapıyor. Anlık mesajlaşma programı olan Whatsapp, görüntülü görüşme, video gönderme, sesli mesaj yollama gibi birçok iletişim biçimi sağlıyor. 

2004 yılında ortaya çıkan Facebook ise en çok kullanılan uygulamalardan birisi oldu. İlk çıktığında sadece ve sadece masaüstü erişimi bulunan platform, 2008 yılında uygulama geçerek toplamda 5 milyardan fazla indirildi. 

Veriler doğrultusunda en çok bağımlılık yapan uygulama ise Instagram oldu. 2010 yılında kurulan sosyal medya platformunu, her ay toplamda 2 milyardan fazla kişi kullanıyor. Kullanıcıların %68’i günde en az bir kere uygulamaya giriş yapıyor ortalama 35 dakikasını platformda geçiriyor. Kullanıcıların %42’si ise paylaşılan gönderileri kontrol etmek için uygulamaya birkaç kez giriş yapıyor.  

En son pazara girerek dikkatleri üzerine çeken uygulama ise TikTok oldu. Yıldızı parlayan uygulamalar arasında olan bu platform sadece 2021 yılının Mart ayında 120 milyondan fazla indirildi. Uygulama toplamda Android ve iOS’ta ise şimdiden 3 milyardan fazla kişi indirdi. 

Gelişen ve değişen dünyamızda farklı uygulamaların kendini yenileyip ve yenileri çıkarak her geçen gün uygulamalar platformu zenginleşmektedir. Önemli olan bu platformlara çok fazla kapılıp sağlığımızdan ödün vermemek. 

What’s your Reaction?
17
2
0
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir