Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp Arayüzü Değişiyor!

WhatsApp Arayüzü Değişiyor!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
79 0

İOS’ta bulunan özelliğini Whatsapp Androide getirmeye hazırlanıyor. Artık Android kullanıcıları yeni Whatsapp arayüzüne sahip olacak.

Mesajlaşma platformu olan Whatsapp herkes tarafından beğenilerek kullanılan bir uygulama. Ayrıca şirket kullanıcıları düşünerek bir çok avantaj da sağlıyor. Platform, son zamanlarda yeni eklemeler, sesli mesajlar ve 2GB’a kadar dosya paylaşımının yanı sıra yeni özelliklerle sürekli olarak işlevleri değiştiriyor. Son olarak WhatsApp, kamera görünümündeki yeniliği Android‘e getiriyor.

Herkese hemen aynı anda özelliğini sunmayan platform, İOS cihazlarının sahip olduğu WhatsApp kamera arayüzü, şimdi Android kullanıcılarına sundu.

Kamera arayüzündeki butonlar küçülüyor

WABetaInfo, bazı kullanıcıların Android için en son WhatsApp beta sürümünün güncellemesinde güncellenen bir kamera arayüzü gördüğünü paylaştı. Kamera ekranındaki değişiklik, tasarım olarak daha küçük butonlara sahip. Aynı zamanda iOS’ta kullanıcıların şikayetine neden olan ve kaldırılan kamera medya çubuğu tekrardan arayüzde yer aldı.Kamera arayüzünün yanı sıra medya seçici tarafından da yenilikler olacağı düşüncesi yer alıyor. Yeni medya seçici, kullanıcıların bir fotoğraf çektikten sonra birden çok medyayı göndermesini iyileştirmeyi amaçlıyor.WhatsApp, kullanıcıların paylaşmak istedikleri medyayı bulmasını kolaylaştırmak için iki yeni sekme gösterecek. Bunlar, ‘ Son kullanılanlar sekmesi‘ ve ‘Galeri sekmesi‘ oluyor. Son kullanılanlar sekmesi, galerideki tüm son fotoğrafları, videoları ve GIF’leri gösteriyor. Galeri sekmesi ise, kullanıcının galerisindeki diğer tüm fotoğrafları, videoları ve GIF’eri gösteriyor.

Kamera arayüzü şimdilik, Beta test kullanıcıları tarafından kullanılıyor. Yeni özellikler konusunda yavaş olan WhatsApp, olumlu dönüşler aldığı takdirde yeni görünümü kullanıcılara sunacak. Yeni kamera görüntüsüne ek olarak, artırılmış 2GB dosya paylaşım kapasitesi de sizlere eşlik edecek.

What’s your Reaction?
17
3
1
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir