Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Yapay zeka uygulamaları: En iyi yapay zeka uygulamaları neler?

Yapay zeka uygulamaları: En iyi yapay zeka uygulamaları neler?

Eymen Taner Eymen Taner - - 4 dk okuma süresi
250 0
yapay zeka uygulamaları

En popüler teknolojilerin başında gelen yapay zeka, günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu. Öyle ki, birçok alanda yapay zeka entegrasyonları görmekteyiz. En temel düzeyden, ileri seviye işlevlere kadar çeşitli amaçlar doğrultusunda yapay zeka hizmetlerini kullanabilmek mümkün. Bu makalemizde farklı amaçlara yönelik en kullanışlı AI araçlarını sizler için derledik. Peki, en iyi yapay zeka uygulamaları neler?

ChatGPT

ChatGPT

En popüler yapay zeka sohbet botu olan ChatGPT, birçok amaca yönelik sorunlar için birebir. Öyle ki, OpenAI tarafından geliştirilen sohbet botu; kullanıcıların sorularını yanıtlamak, metin oluşturmak, önerilerde bulunmak, matematiksel işlemleri çözmek ve hatta kod yazmak için kullanılabiliyor. OpenAI’ın en gelişmiş dil modeli GPT-4 ile güçlendirilen ChatGPT Plus aboneliği ise çok daha kapsamlı yanıtlar için kullanıcılara yardım ediyor.

ChatGPT

DALL-E

DALL-E

OpenAl tarafından geliştirilen DALL-E uygulaması ile metin girerek AI fotoğraflar oluşturabilmek mümkün. Bu bağlamda, saniyeler içerisinde etkileyici sonuçlar elde edebilirsiniz. Üstelik yaratıcılıkta sınır tanınmıyor! Dall-E’yi ana sayfası üzerinden kredi satın alarak deneyimleyebilirsiniz.

DALL-E

HeyGen

HeyGen yapay zeka

HeyGen, birçok yapay zeka destekli video aracı ile karşımıza çıkıyor. Bunlardan biri ise video çevirisi özelliği. 40’tan fazla dil desteğiyle sorunsuz sunum için doğal konuşma sesinizi ve stilinizi klonlayarak bir dilde kaydettiğiniz videoları zahmetsizce diğer dillere çevirmenizi sağlıyor. Bu hizmetin oldukça başarılı çalıştığını söyleyebiliriz.

HeyGen

Tome

tome yapay zeka

Tome, incelikten ödün vermeden fikirlerinizi hızlı bir şekilde ifade etmenizi sağlayarak ilgi çekici sunumlar oluşturuyor. Bunun için, herhangi bir istem girmeniz yeterli. Dakikalar içinde AI destekli sunumlar karşınızda olacak.

Tome

Kaiber

kaiber

Sıradaki uygulamamız yapay zeka ile etkileyici medya içerikleri oluşturmak isteyenler için. Görsellerin yanı sıra video üretimi için tercih edebileceğiniz yapay zeka uygulamaların başında Kaiber geliyor. Uygulama üzerinde resim, ses ve video dosyalarınızı ekleyerek işlemler yapabilirsiniz. Kullanım için Kaiber AI’da da kredi sistemi mevcut.

Kaiber

Copy AI

copy yapay zeka

Copy AI, yapay zeka destekli bir metin yazarı olarak işlevsel ve yaratıcı metinler oluşturmak isteyenler için geliştirilmiştir. Kaliteli makaleler, e-postalar, blog gönderileri oluşturmak için yapay zeka algoritmaları kullanan güçlü bir yapay zeka uygulaması olarak karşımıza çıkan Copy AI, kullanıcıların hızlı ve etkili bir şekilde metinler oluşturmasına yardımcı olmak için tasarlanmış.

Copy AI

Soundraw

soundraw

Soundraw, yapay zeka ile müzik oluşturmanızı sağlıyor. İstediğiniz tür, enstrüman, tempo ve duyguyu seçerek kendi müzik parçalarınızı yaratabilirsiniz. Aynı zamanda uygulama, telifsiz müzik oluşturmanızı mümkün kılıyor. Diğer platformlar için de müzik oluşturmak isteyenlere Soundraw’a göz atmalarını öneriyoruz.

Soundraw

Bu rehberimizdeki yapay zeka destekli uygulamalar, birebir deneyimlediğimiz ve bu doğrultuda tavsiye ettiğimiz uygulamalardan oluşmaktadır. Peki, sizin de önerebileceğiniz en iyi yapay zeka uygulamaları neler? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
3
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir