Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Amazon Prime Video reklamlı abonelik planına geçiş yaptı

Amazon Prime Video reklamlı abonelik planına geçiş yaptı

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
146 0
amazon prime video

Amazon Prime Video, yeni reklamsız abonelik seçeneği için fazladan 3 dolar talep etmeye başladı. Şirket, ödemeyi reddeden kullanıcılar için Pazartesi günü itibariyle akış hizmetinde reklam yayınlamaya başladı.

Amazon Prime Video yeni abonelik fiyatı ne kadar?

Eylül ayında yeni reklamlı aboneliğe geçişi duyuran Amazon; yüzlerce film, TV şovu, Amazon Originals, premium kanallar ve bazı spor programlarına ev sahipliği yapan Prime Video’ya artan yatırımlarına işaret etti. Şirket, bu bağlamda 29 Ocak itibariyle reklam bulundurmayan plan için aylık ekstra 3 dolarlık ücret ile kullanıcılara hizmet verecek.

Yeni reklamlı plan halihazırda ABD, İngiltere, Almanya ve Kanada’daki Prime Video kullanıcıları için kullanıma sunuldu ve bu ülkeleri Fransa, İtalya, İspanya, Meksika ve Avustralya olmak üzere çeşitli bölgeler, bu yıl içerisinde takip edecek.

amazon

Ülkemizde ise reklamlı Prime Video aboneliğinin sunulup sunulmayacağı henüz belli değil. Ancak hatırlayacağınız üzere, Netlix‘in reklamlı abonelik planı daha öncesinde ülkemizde kullanıma sunulmamıştı. Bu bağlamda, 39 TL olan Amazon Prime aboneliği için söz konusu değişiklik gerçekleşmeyebilir. ABD’de, Prime Video Reklamlı abonelik 14.99 dolar, Prime Video Reklamsız abonelik ise 17.98 dolar olarak kullanıcıların karşısına çıkarıldı.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir