Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Samsung Galaxy AI 100 milyon telefona gelecek

Samsung Galaxy AI 100 milyon telefona gelecek

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
167 0
samsung galaxy ai

Samsung Galaxy AI, şirketin yeni S24 serisi ile birlikte tanıtılmıştı. Şimdi ise Samsung’un yapay zeka özelliklerinin 100 milyon cihaza geleceği bildirildi. Bu bağlamda, eski Samsung telefonlar da üretken yapay zeka hizmetlerinden mahrum kalmayacak.

Galaxy AI 2025’e kadar ücretsiz olacak

Samsung mobil iş başkanı TM Roh, Galaxy AI özelliklerini yıl sonuna kadar 100 milyon cihaza getirme planları olduğunu söyledi. Bu haber; Circle to Search, Live Translate ve AI fotoğraf düzenleme gibi özelliklerin eski Samsung telefonlara da gelebileceği anlamına geliyor.

Bununla birlikte, Roh’un vurguladığı başka bir şey endişe verici olabilir. Samsung, AI özelliklerinin yalnızca 2025 yılına kadar ücretsiz olacağını vadediyor. Şirket, bu tarihten sonra ne olacağına dair bir karar vermemiş gibi görünse de, 2025 yılına işaret edilmesi, Galaxy AI özellikleri için hepsi olmasa da, gelecekte bir abonelik modeline geçileceğine büyük ölçüde ima ediyor.

samsung

Roh, “Analizimize göre, mobil Al için çeşitli ihtiyaçlar var. Bu nedenle, AI yeteneklerini ücretsiz olarak kullanmaktan memnun olacak tüketiciler olacak. Daha da güçlü Al yetenekleri isteyen ve hatta onlar için ödeme yapan müşteriler de olabilir. Bu nedenle, gelecekteki karar verme sürecinde tüm bu faktörleri dikkate alacağız” dedi.

Samsung Galaxy AI hizmeti, 2024 yılının ilk yarısında Galaxy S23 serisi, Galaxy Z Fold 5/Flip 5 ve Galaxy Tab S9 serisi dahil olmak üzere birkaç üst seviye Samsung modele daha gelecek. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir