Teknoloji Kampüsü

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Haberler
 4. »
 5. Eski Samsung Telefonları Galaxy AI’ya Kavuşuyor

Eski Samsung Telefonları Galaxy AI’ya Kavuşuyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 4 dk okuma süresi
43 0
Samsung-Galaxy-AI

Samsung geçen hafta yeni Galaxy S24 serisi akıllı telefonlarıyla birlikte yeni duyurduğu Galaxy AI’yi eski Galaxy cihazları için kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Peki Galaxy AI ne işe yarıyor işte haberin detayları.

Androidauthority‘in haberine göre Samsung, Galaxy AI yazılımı bir dizi farklı cihaz için piyasaya sürecek. İlerleyen zamanlarda tüm tüm telefonları kapsayacağı merak konusu olursak Galaxy S23FE, Samsung Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 dahil olmak üzere Samsung Galaxy S23 serisindeki tüm modelleri ve ayrıca Samsung’un Galaxy Tab S9 tablet serisi bu özelliklere sahip olacak.

İlginizi çekebilir; Değişken Diyaframlı Kamera ve Dahası: Huawei P70 Serisi Neler Sunacak?

Galaxy S24’te tanıtılan Galaxy AI özelliklerinin birçoğu, 1H 2024 içinde Galaxy S23 serisi, Galaxy S23 FE, Galaxy Z Fold 5 ve Flip 5 ve Galaxy Tab S9 serisi dahil olmak üzere önceki modellerde de desteklenecek.

Samsung, Galaxy AI ile mobil cihazlarda yapay zeka kullanımına yeni bir boyut kazandırıyor.

Galaxy AI ile gelecek tüm yeni özellikler

 • Fotoğraf arama: Bir fotoğrafta gördüğünüz herhangi bir şeyi, yalnızca yuvarlak içine alarak arayabileceksiniz. Bu özellik, internette veya telefonunuzdaki fotoğraflar arasında arama yapmanızı kolaylaştıracak.
 • Gerçek zamanlı çeviri: Hiçbir ek uygulamaya ihtiyaç duymadan, görüşmelerde gerçek zamanlı çeviri özelliğinden yararlanabileceksiniz. Bu özellik, farklı dilleri konuşan kişiler arasında iletişimi kolaylaştıracak.
 • Not asistanı: Not asistanı ile notların özetini çıkarabilecek, formatını değiştirebilecek, çevirisini yapabileceksiniz. Bu özellik, notlarınızı daha verimli bir şekilde yönetmenizi sağlayacak.
 • Ses kayıtları düzenleme: Ses kayıtlarını metne dönüştürebilecek, çevirisini yapabilecek, özetini çıkarabileceksiniz. Bu özellik, ses kayıtlarınızı daha kolay bir şekilde anlamanızı sağlayacak.
 • Yazılım asistanı: Yazılım asistanı ile o an kullandığınız mesajlaşma ya da e-posta uygulamasına göre yazı dilinize yönelik öneriler alacaksınız. Ayrıca bu asistan, anında çeviri yapabilecek, dil bilgisini kontrol edecek ve yazı tarzınızı belirlemenize yardım edecek. Bu özellik, yazılarınızı daha etkili bir şekilde yazmanıza yardımcı olacak.
 • Görsel düzenleme: Yapay zekâ destekli görsel düzenleme ile telefonunuzdaki görsellerde hayal ettiğiniz neredeyse her şeyi yapabileceksiniz. Bu özellik, istenmeyen nesneleri silmekten boşlukları doldurmaya, sayısız düzenleme yapmanızı sağlayacak.
 • Kişiselleştirilmiş duvar kağıtları: Yapay zekâ ile kendinize özel duvar kağıtları oluşturabileceksiniz. Bu özellik, telefonunuzu daha kişisel bir hale getirmenize yardımcı olacak.

Samsung Galaxy AI yazılımının yukarıda listelenen Samsung Galaxy cihazları için tam olarak ne zaman yayınlanacağına dair henüz bir ayrıntı yok, güncellemelerin ne zaman yayınlanacağına dair daha fazla bilgi alır almaz size bildireceğiz. Samsung’un bu yıl içinde daha eski modelleri için de yazılımı yayınlaması bekleniyor.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir