Teknoloji Kampüsü

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Haberler
 4. »
 5. Valorant tam ekran olmuyor: İşte çözümü!

Valorant tam ekran olmuyor: İşte çözümü!

Eymen Taner Eymen Taner - - 3 dk okuma süresi
65 0
Valorant

Valorant’ta akıcı bir oyun deneyimi elde etmek için elbette, oyunu tam ekran modunda başlatmanız gerekmektedir. Ancak bazı oyuncular, çeşitli yanlış görüntü ayarlarından dolayı bu hususla ilgili sorun yaşayabiliyor. Bu makalede, yaygın olarak karşılaşılan “Valorant tam ekran olmuyor” sorununa yönelik detaylı bir rehber sunacağız. İşte, adım adım tüm yapmanız gerekenler

Valorant neden tam ekran olmuyor?

Valorant pencereli ekran modu gibi sorunlar; bilgisayarınızın sabit diskindeki sorunlardan, hasarlı dosyalardan veya grafik ayarlarındaki çakışmalardan kaynaklanabilir. Bu sorunları gidermek adına makalede aktarılan adımları dikkatlice uygulayabilirsiniz.

Valorant tam ekran nasıl yapılır?

 • Öncelikle, Valorant’ı tam ekran modunda başlatmak için, monitörünüzün çözünürlüğünü optimize etmeniz gerekiyor. Bu durum monitörünüze ve PC kurulumunuza bağlı olarak değişebilir, bu nedenle en iyi oyun deneyimi için monitör çözünürlük ayarlarını kontrol edin.

Valorant’ı tam ekran moduna ayarlamak için şu adımları takip edin:

 1. Valorant’ı açın.

 2. Oyundayken klavyenizde Alt+Enter kısayolunu kullanın.

 3. Sorunun giderilip giderilmediğini kontrol edin.

tam ekran

 • Ardından, bilgisayarınızda “GameUserSettings.ini” dosyasını bulun. Söz konusu bu dosyayı bulduktan sonra, üzerine sağ tıklayın ve düzenlemek için açın. Valorant tam ekran modunu etkinleştirmek için dosyada gerekli değişiklikleri yapın. Ayarlamaları yaptıktan sonra oyunu başlatmadan önce dosyayı kaydetmeyi unutmayın.
 • Aynı zamanda, tam randımanlı bir oyun deneyimi adına Valorant’ı daima güncel tutun. Bu bağlamda, oyunun en son güncellemesini kurduğunuza emin olun. Sık yapılan güncellemeler genellikle hata düzeltmeleri, performans iyileştirmeleri ve ek özellikler getirir. Bu doğrultuda, daha iyi bir oyun deneyimini mümkün kılar.
 • Bunun gibi görüntü sorunlarını gidermek için ekran kartı sürücünüzün güncel olduğundan emin olun. Bu bağlamda, Aygıt Yöneticisini veya ekran kartı üreticinize göre AMD, Nvidia ya da Intel web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Peki, sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Mevcut sorunu çözüme kavuşturabildiniz mi? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Valorant FPS artırma yöntemleri

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir