Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Fiat Topolino, 2023 Yılında Yeniden Karşımıza Çıkacak!

Fiat Topolino, 2023 Yılında Yeniden Karşımıza Çıkacak!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 3 dk okuma süresi
336 0

Fiat’ın efsanevi modellerinden birisi olan Fiat Topolino, çıkan bilgiler doğrultusunda 2023 yılında tekrarda bizlerin karşısına çıkabilir. 

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden olan Fiat, özellikle uygun fiyatlı araçları ile kullanıcıların dikkatini çekmekte. 

Dünya genelinde büyük satış rakamlarına ulaşan şirket, geçtiğimiz yıllarda FCA ve PSA gruplarının birleşmesi sonucu Stellantis grubunun üyesi olmuştu. Bu üyelik sayesinde şirket, PSA grubu araçların altyapısını kullanmaya başladı ve yeni modeller geliştirdi. Ortaya çıkan bilgilere göre şirket, en son 60 yıl önce piyasaya sürülen Fiat Topolino modelini yeniden diriltecek.

Fiat Topolino, Citroën Ami benzeri bir otomobil olarak karşımıza çıkacak!

En son bizlerin karşısına 1995 yılında çıkan Fiat Topolino, Volkswagen’in sevilen modeli Beetle’a benzer tasarımı sayesinde sevilen otomobil yerini Fiat 500’e bırakmıştı. Ortaya çıkan bilgilere göre o dönemlerin küçük otomobili Fiat Topolino, 2022 yılında tekrardan karşımıza çıkacak ve elektrikli olacak.

Automotive News tarafından yapılan paylaşıma göre Fiat, uygun fiyatlı yeni bir otomobille karşımıza çıkacak. Bu otomobil, Avrupa’da çok sevilen Citroën Ami‘ye benzer bir forma sahip olacak. Ortaya çıkan bilgilere göre Fiat, bu aracı bazı bayilerine gösterdi. Bayi sahiplerinden alınan bilgilere göre aracın tasarımı Ami’ye göre daha sade olacak.

Citroën Ami, Avrupa’da uygun fiyatı sayesinde çok seviliyor. Özellikle 14 ve 16 yaşından büyük kişilerin aracı kullanabilmesi aracın fonksiyonelliğini artırıyor. Bu araç da aynı Ami gibi küçük kullanıcıların da kullanabileceği bir model olacak. Fiat Topolino, Citroën Ami’nin sahip olduğu teknik özelliklere sahip olacak ve şehir içinde maksimum 45 km/saat hıza ulaşacak. Aracın gelecek yıl piyasaya sürülmesi bekleniyor. İddialara göre araç, grubun Fas Kenitra’daki fabrikasında üretilecek. 

What’s your Reaction?
5
8
0
3

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir