Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ford Karar Verdi! Şirket İkiye Bölünecek!

Ford Karar Verdi! Şirket İkiye Bölünecek!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 3 dk okuma süresi
76 0

Ford tarihi bir karar vererek Model E ve Ford Blue olarak ikiye bölündü. Ve Model E bölümü yalnızca elektrikli araç üretimi yapacak.

Her geçen gün otomobil şirketleri elektrikli araç konusunda kendini daha çok geliştirmeye adarken Ford’den yeni bir hamle gelerek şirketin ikiye bölüneceğini açıkladı. Ford’un açıklamasına göre, emisyonsuz araç üretiminin hızlandırılmasının bir sonucu olarak içten yanmalı ve elektrikli otomobil operasyonları ayrılacak.

Elektrikli araç (EV) ve içten yanmalı motor (ICE) operasyonlarının ayrılacağını duyuran şirket, elektrikli operasyonlarını “Ford Model E“, geleneksel içten yanmalı operasyonlar ise “Ford Blue” tarafından üretilecek. Diğer bir üçüncü bölüm ise Ford Pro. Bu bölümde şirket ticari müşterilere hizmet vermeyi planlıyor. 

Ford Model E ve Ford Blue açıklandı

Elektrikli araç üretecek olan Ford Model E bölümü ve içten yanmalı modelleri üretecek olan Ford Blue bölümü olarak iki farklı kola ayrılan şirket, çalışmalarına artık bu şekilde devam etmeyi planlıyor. İki girişimin her biri ayrı yöneticilere sahip olacak ve kendi finansal sonuçlarını rapor edecek. Her iki şirketin de merkezi Michigan eyaletinde bulunacak. Ford Model E ve Ford Blue’nun farklı işletmeler olarak yürütüleceğini, ancak aynı zamanda birbirlerini destekleyeceğini ifade etti. EV şirketindeki yöneticiler, Ford’un endüstriyel bilgi birikimine erişimden yararlanırken aynı zamanda geleneksel iş dünyasını yeni teknolojilerle buluşturacak.

Ford CEO’su Jim Farley, “Ford artık Model E’yi üretmeyecek. Çünkü kurduğumuz yapılar aslında yan üründen daha güçlü olması gerektiği anlamına geliyor” diyerek şunları dile getirdi: Ford Plus ile hedefimiz yeniden dünyayı değiştiren bir şirket olmak. Ford Blue’nun endüstriyel teknik bilgisi ve hacmiyle birlikte Ford Model E’de hızlı ve sonsuz yenilikler sağlamak istiyoruz. “

Bazı operasyonel ve finansal hedeflerini de yükselten şirket, 2026 yılına kadar küresel hedefin yaklaşık üçte biri olan iki milyon elektrikli araç üretmeyi ve 2030 yılına kadar bu üretimi yarı yarıya yükseltmeyi planlıyor. 

What’s your Reaction?
10
2
1
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir