Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Galaxy Ring’in ardından gelen potansiyel rakibi Apple Ring

Galaxy Ring’in ardından gelen potansiyel rakibi Apple Ring

Fevzi Mert Gözbaşı Fevzi Mert Gözbaşı - - 2 dk okuma süresi
61 0
akıllı

Samsung’un Unpacked 2024 etkinliğinde tanıttığı Galaxy Ring’in ardından Apple da kendi akıllı yüzüğü olan “Apple Ring” üzerinde çalışıyor. Apple’ın, Galaxy Ring’e rakip olacak bu yeni ürünü için sürecin hızlandığına dair işaretler var.

Galaxy Ring’in ardından Apple’ın akıllı yüzüğüne olan ilgi artıyor. Samsung Ring’in, sağlık verilerini takip edebilen bir cihaz olması beklenirken, Apple Ring’in de benzer bir işlevselliğe sahip olacağı söyleniyor. Apple’ın yıllardır akıllı yüzükler üzerine çeşitli patentler aldığı biliniyor ve Galaxy Ring hamlesi sonrasında bu planları hızlandırması muhtemel.

Apple Ring’in piyasaya sürülüp sürülmeyeceği henüz kesin değil ancak akıllı yüzük pazarının giderek büyüdüğü bir gerçek. Sektör analistlerine göre, pazarın 2031 yılına kadar 10 kat büyümesi bekleniyor. Samsung’un Ring’i gibi önde gelen ürünlerle pazarı genişletmesiyle birlikte, bu büyüme ivme kazanabilir.

galaxy

Galaxy Ring’in özelliklerine bakıldığında kan akışını ölçme, EKG izleme, uyku takibi, diğer cihazları kontrol etme ve kablosuz ödeme gibi özellikler taşıdığı görülüyor. Ayrıca farklı el tiplerine uyum sağlamak için çeşitli boyutlarda sunulması bekleniyor.

Apple Ring’in varlığı henüz kesin olmasa da, akıllı yüzük teknolojisinin geleceği ve pazarın potansiyeli göz önüne alındığında, Apple’ın bu alana adım atması muhtemel görünüyor.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir