Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Gaming İstanbul 2022 (GİST 2022) 16-18 Eylül tarihleri arası başlıyor!

Gaming İstanbul 2022 (GİST 2022) 16-18 Eylül tarihleri arası başlıyor!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 3 dk okuma süresi
75 0

Gaming İstanbul, 16-18 Eylül tarihleri arası, uluslararası e-spor,oyun fuarı ve eğlence merkezi olarak İstanbul’da başlayacak. Oyun sektörünün öncüleri ve oyun severlerin merakla beklediği bir fuar olarak karşıma geliyor. Birbirinden çeşitli aktivitelerin yer alacağı GİST 2022, Kadir Toptaş Gösteri ve Sanat Merkezi ’nde başlayacak.

Gaming İstanbul, her tarz da oyuncuya hitap eden büyük çaplı bir etkinlik olarka karşımıza geliyor.

GİST’in ana sponsoru ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi’dir. 18 Eylül 2022 tarihine kadar tüm oyunseverleri fuar alanına bekleniliyor.

33 milyon oyuncunun merak ile beklediği etkinlik, 16 Eylül tarihinde Kadir Toptaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde başlayacak.

Gaming İstanbul 2022, oyunseveleri ve oyun şirketlerini üç gün süresince konsol, PC, mobil oyunlar, e-spor karşılaşmaları, yeni oyunların gösterimleri, takipçi buluşmaları, ünlü yayıncılar, markaların yeni ürünleri gibi konularda çeşitli etkinlikleri ile büyüleyecek.

Gaming İstanbul katılımcıları aynı zamanda alışveriş alanı, retro oyun alanı, cosplay alanı, FRP etkinlik alanı, çocuk parkı ve serbest geliştirici alanı gibi yerlere giriş hakkı elde edecekler. OGEM ve Medya AŞ. tarafından desteklenen ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsor olduğu fuar, oyun sektörüne yönelik iş geliştirme etkinlikleri de sunacak. Serbest oyun geliştiriciler ve oyun profesyonelleri fuarda bir araya gelecek. Üç gün boyunca toplantılar ve konferanslar da düzenlenecek.

Gaming İstanbul Katılımcıları

Gaming İstanbul etkinliğinin katılımcıları da merak konusu. Blockchain tabanlı rol yapma oyunu Rise Online, büyük bir etkinlik alanı ve fuar ziyaretçilerine özel sürprizler ile organizasyonun en mühim katılımcılarından biri oluyor.

Yuvamız İstanbul, Bestgameprice, Enucuzoyun, FRPNET, Zindhu, Digigame Startup Studio, Wendigo Games, Gizala, Ancient Gears, Upgrade Entertainment, LG, Stargate, Aerosoft, Codeo, Red Bull, Unity gibi önemli isimler de Gaming İstanbul katılımcıları arasında yer alıyor.

Ancient Gears şirketi tarafından tasarlanan ve geliştirilen, oyuncuların karşısına demo ile çıkacak olan Adanath da bu senenin katılımcıları arasında. Ayrıca oyun ilk kez bu etkinlikte tanıtılacak.

Ünlü yayıncılardan Pelin ‘‘PqueeN’’ Baynazoğlu, Murat ‘’Ejderha’’ Sönmez, Tuna ‘’Pintipanda’’ Akşen, Can Sungur gibi isimler de fuarın katılımcıları arasında yer alıyor.

Kaynak: Gamerkafa.com 

What’s your Reaction?
8
9
1
3

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir