Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Robot Cassie, Guinness Rekorlar Kitabında Yerini Aldı!

Robot Cassie, Guinness Rekorlar Kitabında Yerini Aldı!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 1 dk okuma süresi
63 0

Uzunca bir süredir gündemden düşmeyen, yarı insansı bir robot olan Cassie kendi alanında önemli bir başarıya imza attı. 100 metrelik parkuru 24,73 saniyede tamamlayarak yeni bir dünya rekorunu kırmayı başardı.

Cassie Temel Özellikleri

Cassie; bel üstü olmayan, yani yarı insansı robotlar arasında yer alıyor. Hız ve performans bakımından ‘iyi’ olarak nitelendirilebilecek bir performans sergilemekle beraber son rekor gelişmesiyle beraber oldukça önemli bir konuma sahip. 100 metrelik parkurda 24,73’lük bir sonuç alan robot, henüz insanlarla yarışamayacak bir aralıkta olsa da kendi sınıfı için önemli bir gelişme göstermiş durumda.

Cassie’nin asıl kullanım amacının koşu yapmak değil, depo ve işyerlerindeki iş kollarında hizmet vermek olması bekleniyor. Dolayısıyla bu gelişme, alanındaki yenilikleri kanıtlar nitelikte. Ayrıca, şu anda otonom olmayan Cassie’nin gelecekte insan kontrolü olmaksızın çalışabilmesi de bekleniyor.

Peki, sizler Robot Cassie ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizlerle ‘yorumlar’ kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
2
4
2
3

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir