Teknoloji Kampüsü

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Haberler
 4. »
 5. Geçici Saç Boyası Sprey

Geçici Saç Boyası Sprey

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 3 dk okuma süresi
87 0
saç

Geçici sprey saç boyası genellikle sahip olduğu saç renginden sıkılan veya geçici olarak kendisini farklı renklerle ifade etmek isteyenler tarafından tercih edilen boyalardır. Sprey formunda üretilen bu tür boyalar, kullanım kolaylığı sebebiyle oldukça revaçtadır. Saçın tamamını veya sadece bir bölümünü 10 dakika gibi kısa bir sürede mavi, kırmızı, sarı, pembe, mor gibi farklı renklere boyamanızı sağlayacak sprey boyalar, uygun fiyatları sebebiyle de sıklıkla tercih edilmektedir.

Organik Saç Boyası

Organik saç boyası, içerisinde insan sağlığına zararlı hiçbir kimyevi madde barındırmaz.  Sinameki, kına ve ceviz gibi doğal bitkiler kullanılarak elde edilen organik saç boyası, saçlarının daha dolgun ve doğal görünmesini tercih edenlerin keyifle kullandığı ürünlerdir.

Renkli Saç Boyası

Tek bir saç rengine bağlı kalmak istemeyen, sürekli olarak farklı renklerle kendini ifade etmek isteyenlerin tercih ettiği renkli saç boyası, aynı anda farklı renklerin kullanılmasına da olanak sağlayan geçici boyalardır.

Kalıcı Saç Boyası

Kalıcı saç boyası eski saç renginden sıkılıp değişiklik yapmak, kumral iken görkemli bir sarı saça sahip olmak veya beyazları kapatmak ve yeniden orijinal saç yapısına dönmek isteyenler tarafından tercih edilir. İçerisinde bulunan Amonyak, monoetanolamin ve peroksit gibi etkili maddeler sayesinde saçların uzun süre aynı tonda kalmasını sağlanır.

Tüp Saç Boyası

Tüp saç boyası oldukça etkili ve kalıcı olması ve su bazlı boyalara nazaran daha iyi sonuçlar alınabilmesi sebebiyle tercih edilen bir saç boyası türüdür. Koleston, Trend Color gibi kaliteli markalarla satışa sunulan bu tür ürünlerle birlikte oksidin da alınması gerekir.

renk

Saç Boyası Renkleri

Saç boyaları bir renk kartelasında sıralanarak numaralandırılır. Böylece saç boyası renkleri arasından her zaman aynı saç tonunu bulabilmeniz mümkün olacaktır. Saç renkleri 1 ile 10 arasında numaralandırılır.

 • Siyah
 • Siyaha yakın koyu Kahve, koyu kestane tonu
 • Kestane- Koyu kahve
 • Koyu Kahve- Koyu Kestane
 • Açık kahverengi- Açık kestane
 • Koyu kumral
 • Kumral
 • Koyu sarı veya Açık kumral
 • Sarı
 • Açık sarı saç boyası renkleri olarak renk kartelasında sıralanır.

Alışveriş sırasında tercih edeceğiniz rengi alırken kutu üzerinde numara ile belirlenen rengi seçerek ideal saç boyanızı satın alabilirsiniz.

What’s your Reaction?
10
2
1
3

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir