Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Otomobil
  4. »
  5. Geri dönen Honda Prelude, kırmızı boyasıyla sahnede!

Geri dönen Honda Prelude, kırmızı boyasıyla sahnede!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
22 0
Honda-Prelude

Honda‘nın efsanevi spor coupe modeli Prelude, Avrupa pazarına geri dönmeye hazırlanıyor. 2023 yılı sonunda tanıtılan konsept otomobil, artık seri üretime bir adım daha yaklaşmış durumda.

Japon otomobil devi, ikinci Prelude konsept modelini yakında İngiltere’deki Goodwood Festival of Speed’de sergileyecek. Bu yeni konsept, üretim modeline daha da yakın olduğunu gösteren birçok detay içeriyor. Ön spoyler, arka kanat, 20 inç jantlar ve Brembo frenler gibi özenle hazırlanmış unsurlar dikkat çekiyor.

Honda-Prelude
Honda Prelude

Teknik özellikler konusunda da yeni bilgiler ortaya çıkıyor:

  1. Prelude, Honda Civic hatchback ile benzer bir platformu paylaşacak. Bu da yaklaşık 4,5 metre uzunluğunda ve önden çekişli bir araç anlamına geliyor.
  2. Güç ünitesi olarak, tanıdık 2.0 e:HEV hibrit motorun kullanılması bekleniyor. Bu motor, 184 beygir gücü ve 315 Nm tork üretiyor. Ancak bir spor coupe için bu değerlerin biraz daha yükseltilmesi muhtemel.
  3. İç mekân düzeninde geleneksel 2+2 oturma düzeni tercih edilecek, yani araç 4 kişilik olacak.

Honda yetkilileri, yeni Prelude’un üretiminin 2020’lerin ortalarında başlayacağını belirtiyor. Bu açıklama, modelin piyasaya sürülmesine çok az bir zaman kaldığını gösteriyor.

İlginizi çekebilir; Ehliyet sınavlarında yeni dönem: Süreler uzuyor!

Spor coupe pazarında yeniden heyecan yaratması beklenen Honda Prelude, markanın köklü geçmişini modern teknolojilerle birleştirerek otomobil tutkunlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir