Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Getir Küçülmeye gidecek: FreshDirect ve BiTaksi Satılacak

Getir Küçülmeye gidecek: FreshDirect ve BiTaksi Satılacak

Fevzi Mert Gözbaşı Fevzi Mert Gözbaşı - - 1 dk okuma süresi
84 0
FreshDirect

Getir, büyüme stratejisini gözden geçiriyor ve bu kapsamda bazı markalarını satışa çıkarmayı planlıyor. elde edilen bilgilere göre, Getir’in geçen yıl satın aldığı FreshDirect ve BiTaksi’nin satılması planlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan haberlere göre, Getir’in yeniden yapılanma sürecinde sert adımlar atmaya hazırlandığı belirtilmişti. Hızla genişleyen ve büyüyen şirket, bazı ülkelerdeki çalışmalarını sonlandırmıştı.

Bugün yayımlanan Sky News haberine göre, Getir’in hissedarı olan Mubadala’nın hisselerini satmayı planladığı ifade ediliyor. AlixPartners adlı danışmanlık firması, Getir’in yeniden yapılanma sürecinde destek sağlıyor.

getir

Getir, bir dönem 12 milyar dolarlık bir değere ulaşmıştı ancak son dönemde değer kaybı yaşadı. Fransa, İtalya, İspanya ve Portekiz gibi bazı ülkelerden çekilen Getir, şu anda Türkiye, İngiltere, Almanya, Hollanda ve ABD’de faaliyet gösteriyor.

Getir, 2023 yılında ABD’de online market hizmeti sunan FreshDirect’i satın almıştı. Türkiye’de ise BiTaksi adıyla bilinen taksi çağırma hizmeti veren bir platform. FreshDirect ve BiTaksi’nin satışı için potansiyel müşterilerle değerlendirmeler yapılacak.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir