Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Google Fiber, Wi-Fi 7 Yönlendiricilerle 20 Gig İnternetini Test Etmeye Başladı

Google Fiber, Wi-Fi 7 Yönlendiricilerle 20 Gig İnternetini Test Etmeye Başladı

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
75 0
Google Fiber

Google, 2023 yılının sonuna doğru belirli alanlarda bazı Google Fiber müşterilerine 20 Gig internet sunmaya başlayacak. Bu bağlamda şirket, yüksek internet hızları sunan Wi-Fi 7 yönlendiricisini, seçilen başvuru sahiplerine gönderecek.

Google, 20 Gig geniş bant hizmeti için Nokia ile birlikte çalışacak

Google, kullanıcılara 10 Gig bariyerinin ötesine geçme imkanı sunarak 20 Gig interneti etkinleştiren Nokia’nın 25G PON teknolojisini kullanacak. İlk 20 Gig testi geçen yıl, büyük veri setlerini ve sanal gerçeklik uygulamalarını çalıştırmak için devasa bant genişliğini kullanan Kansas City University of Missouri Bilim ve Mühendislik Okulu’nda başladı. Dünya devi şirket, internet hizmetini aynı zamanda bu yıl içerisinde ABD’nin bazı eyaletlerindeki işletmelere, eğitim kurumlarına ve kar amacı gütmeyen kuruluşlara da açtı.

fiber

Google Fiber, 20 Gig testini başlatmak ve daha da ilerlemek için geçen ayın sonlarında GFiber Labs inovasyon merkezini tanıttı. Görünüşe göre, şirket yakın gelecekte 100 Gig‘e ve muhtemelen ötesine ulaşmayı umuyor.

20 Gig geniş bandın önemli bir parçası olan Wi-Fi 7 routerlar (yönlendiriciler) daha yeni piyasaya çıktı. Yeni protokol için resmi standartlar gelecek yıla kadar kesinleşmeyecek olsa da Google da dahil olmak üzere birkaç şirket ön sertifikalandırma modellerini piyasaya sürüyor.

Google

İlk Wi-Fi 7 yönlendiricilerinden biri geçen yılın sonlarında TP-Link’ten geldi. Asus, Ağustos ayında Gamescom’da bir Wi-Fi 7 oyun yönlendiricisini tanıttı ve Amazon, geçen ay Eero serisinin bir Wi-Fi 7 selefini piyasaya sürdü. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz?

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir