Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Google Geliştireceği İlk Akıllı Saatini Gelecek Yıl Duyurabilir

Google Geliştireceği İlk Akıllı Saatini Gelecek Yıl Duyurabilir

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
48 0

Giyilebilir teknolojide diğer şirketler gibi Google da artık yerini almaya hazırlanıyor. Akıllı saat sektörüne giriş yapacak olan şirket, gücüne güç katmak için büyük bir çabanın içerisine girişecek. Apple ile rekabete girmeyi düşünen Google; Apple Watch ile rekabet edebilecek bir güçte Pixel Watch modeli geliştireceği hakkında söylentiler bulunmakta.

Büyük bir şirket olan ve her yönden teknolojide adını duyuran Google, çıkaracağı akıllı saat modelini 2022 yılında duyurup, piyasaya sürmeyi düşünüyor. Hatırlarsanız şirket 2021 yılının başlarında 2,1 milyar dolara Fitbit markasını satın almıştı. Fakat bu konu hakkındaki planları farklı olan Google, kalp atış hızı monitörü ve adımsayar gibi bazı özelliklere sahip olması planlanan ve kendisine ait olan bir Google saati yapacak. Tasarım kısmındaysa çerçevesiz yuvarlak bir ekran görünüme sahip olması öngörülüyor.

Fakat geliştirilecek saatin adlandırılması konusunda henüz net bir bilgi olmadığından ancak söylentilerden yola çıkılabiliyor. Bu söylentilerde çoğunluk akıllı saatin ismi Pixel Watch olacağını söylemesinin yanında başak bir isim fikri ise; Android Watch olarak da adlandırılacağı söylenmekte. Bununla beraber günümüzde de olduğu gibi akılı saatlerde kullanılan Wear OS işletim sistemine sahip olacak yeni saat ile Google, planlarını yeniden gerçekleştirmek istiyor olabilir. Bir diğer konuysa geliştirilecek olan cihazın fiyatı. Şu ana kadar giyilebilir sektörünün en pahalı cihazı olabileceği söylenen akıllı saatin fiyatı; 299 dolarlık Fitbit Sense. Her ne kadar söylentiler olsa da akıllı saat sektöründe yer edinmek isteyen şirket; gelecek yıl yeni bir duyuru ile bizleri karşılayabilir.

What’s your Reaction?
15
0
2
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir