Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Google: Özel Görüntülerinizi Başkalarına Gönderdik!

Google: Özel Görüntülerinizi Başkalarına Gönderdik!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 1 dk okuma süresi
57 0

Hepimizin severek kullandığı teknoloji devlerinden birisi olan Google bu sefer teknik bir aksaklık sonucu Google Fotoğraflar servisiyle kullanıcılarının güvenini sarstı.

Google’ın ”Sizin hesabınız, sizin verileriniz. Hesabınızdaki bir içeriğin kopyasını dışa aktararak yedekleyebilir veya Google dışında bir hizmetle kullanabilirsiniz.” şeklinde tanımladığı “Takeout” adını verdiği bir sistemi bulunuyor. Bu sistem sayesinde kullanıcılar fotoğraflarına kolay şekilde ulaşım sağlayabiliyor. Bu serviste yaşanan bir aksaklık sebebiyle kullanıcıların Google Fotoğraflar üzerine yüklediği içeriklerin bazıları başka kişilere gönderilmiş durumda. Google bu içeriklerin özellikle videolardan oluştuğunu söylüyor. 21-25 Kasım aralığında oluşan teknik aksaklık sebebiyle kullanıcıların özel videolarının başka kişilere yollanmış olduğu The Verge’de Tom Warren imzasıyla yayınlanan haber ile doğrulandı. 

Google oluşan bu sorundan %0.01’lik kesimin etkilendiğini söylüyor. Bu az gibi gözükse de bir milyar kullanıcısı olan servisin için 100.000 kullanıcısı demek. Google üzgün olduğunu belirtti ve özür dilemekle yetindi, ayrıca oluşan bu sorunun giderildiğini ve kullanıcılarının verilerinin etkilenmediği söyledi.

What’s your Reaction?
17
6
1
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir