Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Google, En İleri Seviye Dil Modeli PaLM 2’yi Gözler Önüne Serdi!

Google, En İleri Seviye Dil Modeli PaLM 2’yi Gözler Önüne Serdi!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
124 0
palm

Google, bugün düzenlediği I/O konferansında bir dizi yapay zeka ilanında bulundu. 100’den fazla dil desteği sunan en son dil modeli PaLM 2, bu duyurulardan biriydi. Google, merakla beklenen geliştirici konferansı I/O’yu düzenledi. Teknoloji devi, bir dizi yeni ürün ve hizmetini tanıtırken, bu arada çok ilgi çeken bir alan olan yapay zekaya da konferansta geniş yer ayırdı.

Şirket, sunumunda en son dil modeli olan PaLM2’yi ortaya çıkardı. Google’ın çok dilli, kodlama becerisi olan ve mantıksal çıkarımlar yapabilen modeli hakkında paylaştığı bilgileri inceleyelim.

Google

PaLM 2, zaten 25 hizmeti güçlendiriyor. PaLM 2, dört farklı boyutta, yani Gecko, Otter, Bison ve Unicorn olarak sunulduğu belirtildi. Sundar Pichai, Gecko’nun mobil cihazlarda çalışabilecek kadar hafif olduğunu ve hatta çevrimdışıyken bile yeterli hızda çalışacağını ekliyor. Bu çok yönlülük sayesinde, PaLM 2’nin daha geniş bir kullanıcı kitlesine yardımcı olacağı belirtiliyor.

PaLM2, Google’ın ChatGPT’ye rakip olan sohbet botu Bard’ı güçlendiriyor ve şirketin yapay zeka stratejilerinde merkezi bir model olarak hizmet veriyor. Google, dil modelinin zaten 25 üründe kullanıldığını duyurdu.

Google, en ileri seviye dil modelinin, mantık ve matematik gibi konularda başarılı olduğunu belirtiyor. Modelin kod yazma ve hataları düzeltme gibi yeteneklere sahip olduğu belirtiliyor. Google, modelin JavaScript ve Python dahil olmak üzere 20’den fazla programlama dili desteğine sahip olduğunu ekliyor.

What’s your Reaction?
3
9
1
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir