Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Papara Kart Nedir? Avantajları Neler?

Papara Kart Nedir? Avantajları Neler?

Emre ÖZTÜRK Emre ÖZTÜRK - - 5 dk okuma süresi
4968 0

Bu makalemizde sizlere Papara Kart başvuru süreci,kullanım ve özellikleri,sağladığı avantajları neler onlardan biraz bahsedeceğim.

Konu hakkında YouTube videomuza gitmek için; linkteki video içerisinde değinmediğimiz tüm detaylar için makalemizi sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim.

Öncelikle kart başvurusu yapabilmeniz için hesabınız onaylı olması gerekmektedir. Papara uygulaması içerisinde hemen T.C Kimlik bilgilerinizle hesabınızı onaylı hesap konumuna çok basit bir şekilde getirebilirsiniz. Onay işlemini tamamladıktan sonra Papara uygulaması üzerinden nasıl kart başvurusu yapılır, resimli bir şekilde aşağıda sizlere aktaracağım. Bizim başvuru yaptığımız kart ”Black Kart” olarak geçiyor. En kapsamlı ve en geniş yetkiye sahip olan ”Black Kart” aklınızda bulunsun. Unutmadan belirtelim; herhangi bir kart başvurusunda bulunabilmeniz için 13 yaş ve üzeri olmanız gerekmektedir.

Papara Kart yaklaşık 7-10 iş günü içerisinde size teslim ediliyor. AGT kurye tarafından dağıtılan kartınız, yalnızca kart sahibine kimlik kontrolü dahilinde imzalatılıp teslim ediliyor. Kartı teslim aldıktan sonra zarfın içerisinden çıkan karekod ile ”Aktive Et” kısmına basıp, Papara kartınızı aktif edebilir, yeni belirleyeceğiniz şifre ile kartınıza şifre oluşturup kullanabilirsiniz.

Gelelim en kapsamlı ve avantajlı olan Papara Black Kart özelliklerine…

 

Kartın tüm özellikleri bir üst tarafta gayet net bir şekilde özetlenmiş. Bu arada görsel birebir Papara resmi web sitesinden alınmıştır. Fakat kartın özelliklerinde dikkat edilmesi gereken ve işlem kısıtı, ek işlem ücreti, aylık cashback sınırı gibi bir kaç durum söz konusu, lütfen kartı almadan veya aldıktan sonra detaylı bilgileri Papara uygulaması üzerinden veya web sitesi üzerinden tamamen okuyun.

Ben sizler için birebir Papara uygulamasının içerisinde belirtilen işlemlerin detaylarını görseller ile aktaracağım. İlk olarak ücretler ve limitler kısmını ele alacağım. Öncelikli olarak belirtmeliyim ki tüm bu işlem ücretleri ve hesap limitleri kısmı ”Papara Black Kart Sözleşmeli Hesap” detaylarını kapsamaktadır. 

Asıl olayın püf noktası kırmızı ile işaretli alanların detaylarında yer alıyor. Peki nedir bu detaylar ? Hani para yatırma, para çekme ATM’ler ücretsizdi ? Tüm detaylar bir alt görselde 👇🏻

Evet, görüldüğü gibi aylık işlem kısıtı, aylık limit kısıtı gibi detaylar ile karşılaşıyoruz. Ve eğer bu tutarları aşmak istersek, Papara bizden yüzdelik bir komisyon istiyor. Yine bunlara rağmen Papara Black Kart, belirtilen mağazalarda yapılan alışverişlere Cashback vermesi ve 7/24 para transferi konusunda benim gönlümü çoktan fethetti bile. Hesap limitleri ile ilgili detaylar ise yine aşağıdaki görsel içerisinde belirtilmiştir. 👇🏻

 

YouTube video içerisinde bahsettiğimiz ve yanlış anlaşılabilecek bir durumdan bahsetmek istiyorum. Aylık gelen toplam limit 500.000 TL olarak sınırlandırılmakla beraber (toplam; banka hesaplarından ve papara hesaplarından), hesabınız içerisinde para bulundurma ise limitsiz olarak belirlenmiş.

Sırada benim en çok hoşuma giden, Papara Kartlarda bulunan Cashback özelliği var. Nedir bu Cashback ? diye soracak olursanız;  Kredi kartlarındaki bonus puan ve harcadıkça biriken TL’leri örnek gösterebiliriz. Papara, anlaşmalı olarak alışveriş yaptığınız kurum ve online platformlarda size belli bir yüzdelik olarak tutarınız oranında para iadesi yapar. Mesela Papara’nın hepsiburada ile anlaşması mevcut. Papara Kart üzerinden yaptığınız alışverişlerde %5 cashback alabiliyorsunuz. Ancak bu tutarın bir üst sınırı ve aylık limiti bulunuyor. Yine detaylara cashback kısmındaki sözleşme kısmından erişebilirsiniz. Aşağıdaki görselde Papara Cashback ekranını görebilir, sizde tüm cashback oranlarını uygulama içerisinden öğrenebilirsiniz.

Bir sonraki video ve makalemiz Papara ile neler yapabileceklerimiz ile ilgili olacak. (Fatura ödeme, e-pin ödemeleri, oyun içi alışverişler vb.)

Aşağıda sizler için Papara Kart kullanımı ve avantajları hakkında çektiğimiz video ile baş başa bırakıyorum. Aklınıza takılan tüm soru ve sorunları makale altında belirtebilirsiniz. Sağlıcakla kalın ✌🏻

 

 

 

 

What’s your Reaction?
5
6
1
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir