Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Google, Uygulamalardaki Hataları ve Güvenlik Açıklarını Bulanlara 30 Bin Dolar Ödeyecek!

Google, Uygulamalardaki Hataları ve Güvenlik Açıklarını Bulanlara 30 Bin Dolar Ödeyecek!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
63 0
google

Dünyanın en büyük arama motoru konumunda bulunan teknoloji devi Google, piyasaya sürdüğü uygulamalardaki güvenlik açıkları ve olası hataları bulanlara ödül vaat ediyor.

Şirket tarafından Twitter üzerinden yapılan duyuruya göre VRP (Mobil Güvenlik Açığı Ödül Programı) adı verilen programın amacı birinci taraf Android uygulamalarında kullanıcı verilerinin daha güvenlikli bir hale getirilmesi. Bunu sağlamak adına halka açık bir duyuru yayınlayan şirket, uygulama hatalarını bulan kişilere 500 Dolar ile 30 Bin Dolar arasında değişen rakamlarda para ödeyecek.

gogle 2

Google Bulunan Hata Seviyesine Göre Farklı Miktarlarda Ödeme Yapacak

Şirket tarafından yapılan duyuruya göre ödül programı kapsamında Chrome, Google Play, Gmail, Cloud, AGSA ve Chrome Remote Deskop gibi 1. kademe uygulamalardaki hataların bulunması halinde ödeme yapılacak.

Şirket hata ve güvenlik açıkların ı bulmak için çalışma yapacak olan kişiler verilecek ücretleri de kademelendirerek, bulunan hatanın önemine göre ödeme yapacak. Buna göre en büyük ödül 30 Bin Dolar olarak açıklanırken, en düşük ödül 500 Dolar olacak.

What’s your Reaction?
10
1
2
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir