Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Netflix ABD ve Birleşik Krallıkta Şifre Paylaşımına Yasak Getirdi.

Netflix ABD ve Birleşik Krallıkta Şifre Paylaşımına Yasak Getirdi.

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 1 dk okuma süresi
74 0
netflix

Netflix, dijital platformlar arasında ilk sırada yer alıyor. Dünyanın hemen her ülkesinde milyonlarca aboneye sahip olan şirket, şifre paylaşımı ile ilgili olarak aldığı yeni kararları uygulamaya koymaya başladı. Yapılan açıklamaya göre ABD ve Birleşik Krallıkta şifre paylaşımı uygulamasına kısıtlama getiriliyor.

Dizi ve film denilince akla ilk gelen dijital platform olan Netflix, şifre paylaşımı kısıtlama kararı alınacağına dair çeşitli zamanlarda açıklamalar yapmış olsa da, tam bire katılıkta uygulamaya geçilememişti. Son yapılan hamle ile şifre kısıtlaması uygulaması başlatıldı.

İlk denemeleri nispeten daha az sayıda abonesi bulunan ülkelerde başlatan Netflix, Birleşik Krallık ve Amerika’da uygulamayı resmen başlattı.

ABD

Şifre Paylaşımı Yapmak İsteyenler Ek Ücret Ödeyecek

Netflix tarafından yapılan açıklamaya göre yeni dönemde de her paylaşılan kullanıcı için ekstra ücret ödemek kaydı ile şifre paylaşımı yapmak mümkün olacak. Mevcut durumda abonelik ücreti olarak 15,49 Dolar ödeyen aboneler şifre paylaştıkları kişi başına 7,99 Dolar daha fazla ödeyecek.

What’s your Reaction?
10
3
2
3

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir