Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Honor Magic 6, Yapay Zeka Destekli Göz Takibi Devrimiyle Geliyor!

Honor Magic 6, Yapay Zeka Destekli Göz Takibi Devrimiyle Geliyor!

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
67 0
Honor

Qualcomm’un yeni işlemcisi Snapdragon 8 Gen 3‘ün tanıtımıyla, çipin Yapay Zeka (AI) yetenekleri bağlamında birçok akıllı telefon üreticisi pazar rekabeti için bir sonraki inovasyon niteliğindeki teknoloji güncellemelerine hazırlanıyor. Honor da üst düzey akıllı telefonu için yeni çipi onaylayan şirketlerden biri oldu.

Qualcomm 2023 Snapdragon Zirvesi sırasında Honor CEO’su George Zhao tarafından yapılan duyuru, Honor Magic 6’nın yeni işlemci ile optimize edilmiş üretken bir AI sistemi sunacağını doğrulamıştı. Şirket, modelin kullanıcılardan ve onların tercihlerinden bilgi edinmek, daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak için üretildiğini söylüyor. Ayrıca akıllı telefonun Yoyo adlı akıllı asistanı, cihazda depolanan görüntüleri kullanarak kısa videolar oluşturabilecek.

Honor Magic 6 nasıl kullanılacak?

Honor’un Magic Capsule olarak isimlendirdiği, Apple iPhone’un Dynamic Island’ı benzeri ekrandaki yeni yapılandırması, kullanıcılara dikkat çekici özellikler sunuyor. Bunlardan başlıcası, akıllı telefonla etkileşim kurmak için tasarlanan bir göz izleme sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Bu özellik sayesinde gözünüzü hareket ettirdikçe telefon ile etkileşime girebileceksiniz. Örnek vermek gerekirse, telefonunuzun arayüzünde bulunan bir uygulamayı açmak istiyorsanız, bu işlevi telefona dokunmanıza gerek kalmadan daha tepkisel bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz.

Honor’un göz takip sistemine dair kısa bir ön bakış:

Gücünü yapay zekanın zirvesi Snapdragon 8 Gen 3 çipinden alacak olan telefon, bunun gibi birçok AI destekli özelliği beraberinde getirecek. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir