Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Huawei’den 3 Boyutlu Tarama Teknolojisi: HarmonyOS

Huawei’den 3 Boyutlu Tarama Teknolojisi: HarmonyOS

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
76 0

Çin teknoloji devi, Huawei bütün engellemelere rağmen telefon teknolojisine yatırım yapıyor. Google servislerini kullanamayan şirket sadece 4G işlemciler kullanmak zorunda. Bu zorunluluğundan dolayı  Huawei kendi işletim sistemi olan HarmanyOS’u geliştirdi. Teknoloji dünyasının yeni işletim sistemi olan HarmonyOS ile 3D tarama yapılabiliyor. Ayrıca ilk haftasında 10 milyon kullanıcı sayısına ulaşan HarmonyOS; devamı olan HarmonyOS 2 önce 100 milyon sınırını aşarak, şimdiyse 150 milyon kullanıcı barajını da geçerek başarı elde etti. HarmonyOS 3 ile bu sayının 2021 sonunda kadar 200 milyona ulaşılacağı tahmin ediliyor.

Huawei 3D tarama teknolojisi için bir stant kurmuştu. Bu stantta HarmanyOS 3 yüklü bir Huawei telefonunun masada ki dönen tabağın üzerinde bulunan çöreği tarayarak, cep telefonunda 3 boyutlu hale getirdi. Biliyorsunuz ki 3D taramalar teknoloji hayatında ve 3D modelleme yapanlar için büyük bir önem arz ediyor. Fakat bu taramaların kalitesi ne kadar iyi olduğuna dair teknik veriler elimizde yok.

Huawei’in yeni işletim sisteminin büyümesindeki bir diğer unsur ise geriye dönük çok büyük cihaza HarmanyOS’u adepte edebilmesi. Akıllı telefon, bilgisayar, tablet, akıllı saat gibi teknolojik cihazlarda bu işletim sistemi yer alıyor.

Huawei yeni çıkardığı işletim sistemi HarmanyOS ile kendisine ayrı bir dünyayı şimdiden yarattı. Bakalım bu işletim sistemine daha ne yenilikler eklenecek.

What’s your Reaction?
10
9
1
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir