Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. İndirilebilen Tüm Geliştiricileri ile Unreal Engine 5 Yayınlandı

İndirilebilen Tüm Geliştiricileri ile Unreal Engine 5 Yayınlandı

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 3 dk okuma süresi
92 0

2 yıl önce Epic Games tarafından duyurulan Unreal Engine 5 resmen yayınlandı. İşte haberin detayları…

Uzun bir süredir demolarındaki foto-gerçekçilik ile bizleri büyülemeyi başaran Unreal Engine 5, dün gerçekleşen State of Unreal etkinliğinde resmi olarak indirmeye açıldı.

Sanki gerçekmiş gibi ve kuvvetli olan oyun motoru Unreal Engine 5, Epic Games tarafından duyurularak herkese açık bir kaynak olarak yayınlandı. 

Bu güçlü oyun motorunu yaklaşık 2 yıl önce duyuran şirket, State of Unreal etkinliğinde Unreal Engine 5’i şu an herkesin indirimine açık bir şekilde Epic Games Store’dan açtı. Gelin hep beraber Unreal Engine 5’in getirdiği yeniliklere beraber göz atalım.

Unreal Engine 5 ile beraber gelen yenilikler

Karşımıza yenilikleri ile çıkan oyun motoru artırılmış performans ve artırılmış gerçekliği ile herkesin ağzını açık bırakıyor. Artırılmış performansın yanı sıra güncellenmiş arayüz de bulunan çok fazla sayıda geliştirmeler bulunuyor. Fakat Unreal Engine 5’in en belirgin özelliği foto-gerçekçi görüntüler üretebilmek için tasarlanmış olması. Ayrıca bu artırılmış foto-gerçeklik özelliğini içerisinde Lumen ve Nanite özellikleri bulunuyor. Lumen, gerçeğe daha yakın aydınlatma için tamamen dinamik bir küresel aydınlatma elde etmenizi sağlarken Nanite, size muazzam miktarda geometrik ayrıntı sağlayarak daha gerçekçi oyunlar ve deneyimler yaratma olanağı veriyor. 

Ekiplerin bölgesel olarak çalışmasını da düşünen güçlü oyun motoru bölgesel olarak bağımsız bir şekilde çalışmasını kolaylaştırmak adına bir açık dünyanın bölümlerini ayırma gibi pratik araçlar da mevcut. Bu harika özelliklerin bir araya geldiği Unreal Engine 5 platformu sayesinde yüksek kalitede büyük ölçekli oyunlar yapmak artık geliştiriciler için çok daha kolay hâle gelecek.

Ayrıca geliştirilmekte olan oyun CD Project Red, yeni Witcher oyununu duyurulduğunda Unreal Engine 5 kullanılarak oyunun yapım aşamasında olduğu belirtilmişti. Bakalım güçlü oyun motoru olan Unreal Engine 5 ile ne harika oyunlar bizi bekliyor.

What’s your Reaction?
19
7
0
3

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir