Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Snapdragon 8 Gen 1 Plus’ın Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

Snapdragon 8 Gen 1 Plus’ın Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
53 0

Qualcomm’un çıkarmaya hazırlandığı amiral gemisi Snapdragon 8 Gen 1 Plus için tanıtım tarihi belli oldu! İşte haberin tüm detayları…

Çıkacak olan yeni işlemci Snapdragon 8 Gen 1 Plus için tüm hazırlıklar hız kesmeden devam ediyor. Şirketin çıkaracağı bu yeni işlemci 4 nanometre fabrikasyon sürecinden geçecek ve üretimi için TSMC ile iş birliği yapılacak.

Salgın hastalıktan ötürü teknolojik aletlerle olan ilgi arttıkça dünya genelinde çip krizi yaşanmaya başlandı. Bundan dolayı fabrikalar yoğun talepten dolayı üretim sıkıntısı yaşadılar ve hala da yaşıyorlar.

Snapdragon 8 Gen 1 Plus, Haziranda çıkacak!

Bazı sızıntı haberlere göre Snapdragon 8 Gen 1 Plus  işlemcisi Mayıs ayında çıkacağı yönünde haberle dolanmaktaydı. Şimdi ortaya çıkan verilere göre ise Snapdragon 8 Gen 1 Plus, Haziran ayında pazara girecek.

Qualcomm’un, Samsung değil de TSMC ile anlaşmasının en büyük nedeni başka markalar oldu. Şirket, işlemcisini diğer markaların amiral gemisi sınıfında yer alacak modellerinde de kullanacak. Hali hazırda yaşanan çip krizinin üstüne bunun olması ise tedarik konusunda sorun olacağını düşüncesini ortaya çıkardı. Ek olarak şirketin anlaşmadan önce TSMC’ye üretim konusunda baskı yaptığı da bilinenler arasında.

Snapdragon 8 Gen 1+ işlemcisinin ilk OnePlus 10 Ultra akıllı telefonunu desteklemesi bekleniyor. İşlemcinin ayrıca Motorola Frontier ve Motorola Edge 30 Ultra modellerine güç vermesi beklenenler arasında.

What’s your Reaction?
15
5
0
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir