Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Instagram Şimdi İnsanların Toplu Yorum Silme ve Sabitlenmiş Yorumları Test Etmesine İzin Veriyor!

Instagram Şimdi İnsanların Toplu Yorum Silme ve Sabitlenmiş Yorumları Test Etmesine İzin Veriyor!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
57 0

Instagram, bugün platformu daha olumlu bir alan haline getirmeyi amaçlayan birçok yeni özelliği uygulamaya başlıyor ve test ediyor. Şirket, aynı anda en fazla 25 yorumu silme ve aynı anda birden fazla hesabı engelleme veya kısıtlama özelliğini sunduğunu söylüyor. Şirket, bu özellikleri test ettiğini ve özellikle daha büyük kitlelere sahip insanların “olumlu bir ortam ” sürdürmelerine yardımcı olduklarını belirtti.

Şirket ayrıca, insanlara bir gönderide kimin etiketleyebileceği veya bunlardan bahsedebileceği konusunda daha fazla kontrol sağlayacak. Artık kullanıcılar herkesi isteyip istemediklerini seçebilir, sadece takip ettikleri insanlar, veya hiç kimse bir yorumlarda, gönderilerde veya hikayelerde etiketleyemeyecek veya bu kişilerden bahsedemeyecek. Bu araca gizlilik ayarları sayfasından ulaşılabilir. Ek olarak, yorumları bir gönderinin üstüne sabitleme özelliği test ediyor. Kullanıcılar, YouTube yorumların en üstüne tutturulmasına izin verdiğine benzer şekilde birden fazla yorumu sabitleyebilecek. Bu, içerik oluşturucuların olumlu konuşmaları vurgulamasını sağlayacak.

Tüm bu özellikler büyük olasılıkla büyük kitleleri olan kişiler için yararlıdır, ancak şirket, araçların aynı zamanda yalnızca önemli kişilerle değil, herkesi etkileyebilecek olan “çevrimiçi zorbalıkla mücadele” için tasarlandığını söylüyor. Şirket ayrıca bugün hem Facebook hem de Instagram’da içerik kaldırma çabalarıyla ilgili verileri paylaştı. Zorbalık ve taciz ihlalleri nedeniyle hem 2019’un dördüncü çeyreğinde hem de 2020’nin ilk çeyreğinde 1,5 milyon Instagram gönderisi için harekete geçtiğini söylüyor.

What’s your Reaction?
5
8
0
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir