Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Instagram ve Threads, artık siyasi içerik önermeyecek

Instagram ve Threads, artık siyasi içerik önermeyecek

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
219 0
instagram threads siyasi

En popüler sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Instagram ve Threads için artık Meta’nın öneri algoritmaları, siyasi içerikleri öne çıkarmayacak. İşte detaylar

Instagram ve Threads’te siyasi içerik görmekten kaçınmak yakında daha kolay olacak. Meta, takip etmediğiniz kişiler tarafından yayınlanan siyasi içeriklerin görünürlüğünü kısıtlayan mevcut politikasını genişlettiğini duyurdu. Artık, politik içerik engeli Threads ve Instagram platformlarını daha geniş bir şekilde kapsayacak.

Instagram CEO’su Adam Mosseri, Threads ve Instagram’da değişikliklerin önümüzdeki birkaç hafta içinde uygulanacağını duyurarak “Amacımız, insanların düşünce özgürlüklerine saygı duyarak onlara siyasi içeriklerle etkileşim kurup kurmama seçeneği vermek.” dedi. Aynı zamanda, Facebook için de bu yeni değişikliklerin daha sonraki bir tarihte uygulanması bekleniyor.

threads

Instagram ve Threads kullanıcıları siyasi içerik izni verebilecek

Meta: “Bu öneri güncellemeleri herkese açık hesaplar ve Keşfet, Reels, Öneriler gibi içerik önerdiğimiz yerler için geçerli; insanlara takip etmeyi seçtikleri hesaplardaki içeriği gösterme şeklimizi değiştirmez.” ifadelerine yer vererek politik içerik görmek isteyen Instagram ve Threads kullanıcıları için kapıyı açık bırakıyor.

Bu güncellemeler, Meta’nın son yıllarda haber ve siyaset dünyasından uzaklaşmak için yaptığı bir dizi değişikliklere katılıyor. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir