Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Instagram’a Özel Hikayeler özelliği geliyor

Instagram’a Özel Hikayeler özelliği geliyor

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 4 dk okuma süresi
63 0

Instagram, son zamanlarda sosyal medya platformunu güçlendirmek ve para kazanma tekniklerinden yararlanmak için bir dizi girişimlerle meşgul.

Bunların en sonuncusu,  Alessandro Paluzzi tarafından keşfedilen yeni bir “Özel Hikayeler” özelliği. Paluzzi’nin bulduğu kod, Twitter’ın yakında çıkaracak olan Super Follows özelliği gibi, ödeme duvarlı içerik yayınlamak için gelecekteki seçeneklerin düzenini gösteriyor. Bu, belirli Instagram kullanıcılarının, erişim için düzenli bir ücret ödeyen hayranlara ücretli içerik sunmasına olanak tanıyacak.

Instagram, Özel Hikayeler ile ilgili herhangi bir resmi açıklama yapmamış olsa da, Paluzzi’nin keşfinin yayılmasının ardından bunun üzerinde çalıştıklarını kabul ettiler. Instagram etkili bir lansman için hazırlanıyor gibi göründüğünden, herkese açık testler henüz başlamadı ve herhangi bir ayrıntı yayınlanmadı. 

 

“Özel Hikayeler” özelliğinin sızdırılan ekran görüntüleri, gelişmiş bir geliştirme aşamasında olduğunu gösteriyor, bu da yakın gelecekte platforma geleceğinin kesin olduğu anlamına geliyor.

Ekran görüntülerine göre, bu ödeme duvarlı gönderiler, normal hikayelerden belirgin bir mor renkle ayrılacak. Ve henüz içerik oluşturucuya olan ücretleri ödemediyseniz, hikaye boyunca “Bu hikayeyi yalnızca ……… üyeleri görebilir” şeklinde bir mesaj göreceksiniz. Doğal olarak, bu özel hikayeler, ücretli üyeler tarafından bile ekran görüntüsü alınamayacak. 

NFT Koleksiyonu

Alessandro Paluzzi, ayrıntıları henüz daha net olmayan bir “Koleksiyonluk” NFT özelliğini de yakaladı. Esasen, Instagram kullanıcılarının para karşılığında belirli sanal ürünleri (NFT’ler veya takas edilemeyen jetonlar) satmasına izin vererek Instagram’ın gelirini artırmayı amaç edinmişler.

Instagram’ın yakın zamanda duyurduğu hem Özel Hikayeler hem de Koleksiyonlar ile platformdaki birçok cephede nakit akışını artırma misyonuna giriyor. Instagram’ın Başkanı Adam Mosseri’nin geçtiğimiz ay Instagram’ın Yaratıcı Haftası’nda yaptığı açıklama şu şekilde:

İçerik oluşturucular için uzun vadede en iyi platform olmak istiyorsak, içerik oluşturucuların yaptıkları şeyi yapmalarına yardımcı olmak için kullanabilecekleri bir dizi şey veya araç oluşturmamız gerekir. […] Farklı araçlardan oluşan bir takım oluşturmamızın çok önemli olduğunu düşünüyorum, çünkü kullanabilecekleriniz ve bir içerik oluşturucu olarak sizin için uygun olabilecek şeyler, bir atlet veya yazardan çok farklı olabilir. Ve böylece, büyük ölçüde, [yaratıcı para kazanma araçları] üç kategoriye ayrılır. Bunlardan biri ticarettir – bu nedenle markalı içerik konusunda daha fazlasını yapabiliriz; bağlı kuruluş pazarlamasıyla daha fazlasını yapabiliriz… ürünle daha fazlasını yapabiliriz. İkincisi, kullanıcıların içerik oluşturuculara doğrudan ödeme yapma yollarıdır – yani ister kapılı içerik, isterse abonelikler veya rozetler gibi ipuçları veya diğer kullanıcı ödeme türü ürünler olsun. Bence orada yapılacak çok şey var.

What’s your Reaction?
2
9
1
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir