Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Apple’ın cüzdanınızı, belgelerinizi ve anahtarlarınızı Apple Watch ile değiştirme planı

Apple’ın cüzdanınızı, belgelerinizi ve anahtarlarınızı Apple Watch ile değiştirme planı

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
53 0

Ana fikir, ceplerinizi anahtarlarınız, cüzdanınız, içine tıkılmış olabilecek tüm kişisel belgeler ve hatta telefonunuz gibi şeylerden kurtarmaktır.

Apple Watch’ın sürücü belgeleri de dahil olmak üzere dijital kimlikleri nasıl taşıyabileceği, ön kapınızı ve hatta arabanızı nasıl kilitleyip/kilidini açabileceğini ilk duyduğumuzda yaklaşık üç hafta önceydi .

Şimdi, bu geçiş bir gecede olmayacak. Teknoloji hazır olmadığından değil. Ancak, cüzdanınızı, araba anahtarlarınızı, ev anahtarlarınızı veya telefonunuzu atmadan önce bulmacanın birçok parçasının bir araya gelmesi gerekiyor.

Elbette bir Apple Watch’a sahip olmanız gerekecek. Ancak aynı zamanda uyumlu kapı kilitlerine, dijital anahtarları destekleyen bir araca ve hatta kişisel belgelerinizi saatinize yüklemenize erişim desteği veren sistemlere de ihtiyacınız olacak.

“Ya biri saatimi alıp kişisel eşyalarıma erişim sağlarsa?” diye düşünüyor olabilirsiniz. Apple Watch, bileğinizden çıkarıldığını algıladığında kendini kilitler. Bu sayede bu tarz ihlallere karşı koruma sağlar.

Ek olarak, Apple günlük kişisel eşyaları sanallaştırma potansiyelinin farkında olan tek şirket değil. Google ve Samsung da bunu yapıyor ve aynı zamanda müşterilerine benzer yeni özellikler ve ürünler sunmak için çok çalışıyorlar.

What’s your Reaction?
8
9
0
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir