Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. iPhone 15 Pro’nun aşırı ısınmasının nedeni yüksek performansından dolayı olmayabilir!

iPhone 15 Pro’nun aşırı ısınmasının nedeni yüksek performansından dolayı olmayabilir!

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
40 0
iPhone 15 Pro

Geçtiğimiz günlerde satışa çıkarılan iPhone 15 serisi kullanıcılar tarafından büyük ilgi gördü. Ancak ilk kullanıcı deneyimleri doğrultusunda iPhone 15 Pro modellerinde anormal şekilde büyük bir ısınma sorunu keşfedildi. Apple, bu ısınma sorunun donanımsal olmadığını ve yakın zamanda yazılım güncellemesi ile giderileceğini bildirdi. İşte detaylar

iPhone 15 Pro’nun aşırı ısınmasının ardında yatan ne?

Yeni iPhone’lara yönelik en çok bildirilen sorun şüphesiz 15 Pro ve 15 Pro Max modellerinin aşırı ısınması oldu. Öyle ki kullanıcılar, her seferinde telefonlarının yüksek ısıdan dolayı dokunulamayacak noktaya geldiğini yineliyor.

https://twitter.com/Tech_Reve/status/1704151430431699081?s=20

Bazı araştırmacılar, iPhone 15 Pro serisinde ilk defa gördüğümüz titanyum çerçeveyle birlikte yüksek grafik bileşenine sahip A17 Pro çipini bu hatadan sorumlu tutmuştu. Apple bu iddiaları reddederek yaptığı açıklamada, iPhone 15 Pro modellerinin, arka planda çalışan bazı uygulamalar nedeniyle cihazı kurduktan sonraki ilk birkaç gün boyunca beklenenden daha sıcak çalışabileceğini, yeni iPhone’lar için bu durumun geçici olduğunu bildirdi.

Görüldüğü üzere Apple, bu sorunun üçüncü taraf uygulamalardan ve iOS 17 hatalarından kaynaklandığını ileri sürüyor. Detaylı analizlere göre Instagram, Uber ve yarış oyunu Asphalt 9: Legends‘ın bazı son güncellemelerin cihaza aşırı yüklenerek normalden daha sıcak çalışmasına katkıda bulunduğu aktarıldı.

A17 Pro

iOS 17.1 güncellemesi ile çözüme kavuşacak

Hatanın, Ekim ayı sonlarında yayınlanması beklenen iOS 17.1 ile düzeltilmesi bekleniyor. Ayrıca Apple, sıcaklıkla ilgili hata düzeltmesinin, A17 Pro çipinin performansını düşürmeyeceğini söyledi.

Gelecek güncellemeler ile ısınma sorununun düzeltilememesi halinde iPhone 15 Pro ve Pro Max satışları ciddi manada düşebilir. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir