Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Microsoft, Eğitim Sektörü İçin Web Odaklı Windows 12 Üzerinde Çalışıyor

Microsoft, Eğitim Sektörü İçin Web Odaklı Windows 12 Üzerinde Çalışıyor

Fevzi Mert Gözbaşı Fevzi Mert Gözbaşı - - 3 dk okuma süresi
52 0
microsoft

Bilgisayar teknolojisinin devi Microsoft, Windows 12’nin web odaklı bir varyantı üzerinde çalıştığına dair haberlerle gündeme geldi. Özellikle eğitim sektörüne yönelik olarak geliştirilen bu yeni versiyon, Chrome OS’e ciddi bir alternatif olma iddiasında.

eğitim

Yeni Windows Deneyimi Nedir?
Eğitim sektöründe kullanılacak cihazlar için daha hafif, modern ve modüler bir işletim sistemi sunma amacı taşıyan bu yeni Windows 12 varyantı, geleneksel masaüstü deneyimini tamamen ortadan kaldırmayacak. Bununla birlikte, daha önce deneyimlemediğimiz bir Windows deneyimini beraberinde getireceği kesin.

Yeni Bir Ekip ve Misyon
Microsoft’un “Windows ve Web Deneyimi” adlı yeni bir ekip kurduğu da dahili kaynaklarca doğrulandı. Bu ekip, Windows ve web teknolojilerinin bir sonraki neslini tanımlamak ve geliştirmek için görevlendirildi. Yapılan iş ilanları da şirketin bulut ve istemci tabanlı deneyimler üzerine yoğunlaşacağını işaret ediyor.

Microsoft Edge ve Yapay Zeka Entegrasyonu
Windows 12’nin bu yeni versiyonunun, Microsoft Edge ve Yapay Zeka ile sıkı bir entegrasyon içerisinde olması bekleniyor. Bu entegrasyon sayesinde, kullanıcıların web içeriğini daha derinlemesine anlamaları ve etkileşimde bulunmaları kolaylaşacak.

Eski Denemeler ve Yeni Umutlar
Son yıllarda, Microsoft’un işletim sistemini modernize etmek için ciddi adımlar attığı bilinmekte. Ancak, Windows 10X gibi denemeler piyasaya sürülmemişti. 2024’te piyasaya sürülmesi beklenen web odaklı Windows 12’nin, bu defa eğitim sektöründe Chrome OS ile ciddi bir rekabet içerisinde olması bekleniyor.

microsoft

Eğitim Teknolojilerinde Yeni Bir Dönem
Eğitim teknolojileri ve dijital çözümler konusunda arayış içerisinde olan okullar ve kurumlar için Microsoft’un bu hamlesi, yeni ve heyecan verici fırsatları beraberinde getirebilir. Önümüzdeki yıllarda eğitim sektörünün dijital dönüşümüne nasıl bir katkı sağlayacağını yakından takip ediyor olacağız.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir