Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Para Borsası KuCoin’in Twitter Hesabı Ele Geçirildi: 20.000 Dolar Çalındı! 

Kripto Para Borsası KuCoin’in Twitter Hesabı Ele Geçirildi: 20.000 Dolar Çalındı! 

Önde gelen kripto para borsalarından KuCoin'in Twitter hesabı saldırıya uğradı. Siber suçlular, yatırımcılardan sahte bir etkinlik aracılığıyla para topladılar. Borsa, tüm zararların karşılanacağını açıkladı.

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
113 0
KuCoin

KuCoin, dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri ve geçtiğimiz günlerde önemli bir olay yaşadı. Borsanın Twitter hesabı ele geçirildi ve yaklaşık bir saat boyunca hackerların kontrolü altında kaldı. Siber suçlular, hesabı ele geçirdikten sonra sahte bir link paylaşarak şirket adına yatırımcılardan para topladılar. Neyse ki büyük bir maddi kayıp oluşmadı. KuCoin, konuyla ilgili olarak zararın telafi edileceğini duyurdu.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda, hackerların paylaştığı linkler üzerinden toplanan para miktarının 22.638 dolar olduğu belirtildi. İlgili incelemeler sonucu 22 yatırımcının mağdur olduğunu açıklayan yetkililer, kesin sayının belirlenmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ettiler. Hackerlarla bağlantılı olduğu düşünülen kripto para cüzdanları da engellendi, böylece mağduriyetlerin artması önlenmiş oldu.

KuCoin sorunundan mağdur olanlar ne yapmalı?

KuCoin, dünyanın en büyük borsalarından biri olduğu için Türkiye’den etkilenen yatırımcılar da bulunabilir. KuCoin, bu konuda bir açıklama yaparak, mağdur olan yatırımcıların “[email protected]” adresine başvurmaları gerektiğini bildirdi. Delillerinizi sunarak destek talebinde bulunursanız, zararınız şirket tarafından karşılanacaktır. İsteyen yatırımcılar, bu bağlantı üzerinden de başvuruda bulunabilirler.

Bununla birlikte, bu olayın borsanın kendisinin ele geçirildiği anlamına gelmediğini belirtmekte fayda var. Siber suçlular, sadece Twitter hesabını ele geçirdiler. Dolayısıyla, borsadaki işlemlerle ilgili herhangi bir problem yaşanmadığını söyleyebiliriz. Twitter hesabını korumak için 2FA yöntemini kullandığını belirten borsa, gelecekte ek güvenlik önlemleri almayı düşüneceğini açıkladı.

 

What’s your Reaction?
17
0
1
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir