Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Twitter’da Tuhaf Yenilik: “Makale Başına Ücret” Özelliği Yakında Geliyor!

Twitter’da Tuhaf Yenilik: “Makale Başına Ücret” Özelliği Yakında Geliyor!

Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasından bu yana sürekli artan gelirlerle adından söz ettiren platform, şimdi de kısa süre önce duyurulan "makaleler" özelliği ile kullanıcılarının dikkatini çekiyor. Ücretli olarak sunulacak bu özellik sayesinde içerik oluşturucular da içeriklerinden kazanç elde etme fırsatı yakalayacak.

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
83 0
Twitter

Twitter CEO’su Elon Musk, medya yayıncılarının makale başına ücret alabilecekleri bu yeni özelliği heyecanla duyurdu. Geçtiğimiz hafta Twitter Blue’dan önce ücretsiz mavi tikleri kaldıran Musk, şimdi de önümüzdeki ay kullanıma sunulacak olan makaleler özelliğini ücretli hale getiriyor.

Twitter Okuyucuları Her Makale İçin Ayrı Ücret Ödeyecek

Elon Musk, Twitter’ı satın almasının ardından platformda pek çok yenilik ve değişikliğe imza attı. Yakın zamanda duyurulan makaleler özelliği ile kullanıcılar, flood yapmak yerine makaleler yazabilecekler. Musk, makaleler özelliği hakkında yaptığı açıklamada, her makale okuması için okuyuculardan ödeme alınacağını belirtti.

Para Kazanma

Önümüzdeki ay kullanıma sunulacak olan bu platformda, medya yayıncıları tek bir tıklama ile kullanıcıları makale başına ücretlendirebilecekler. Bu sayede aylık abonelik için kaydolmayan kullanıcılar, ara sıra makale okumak istediklerinde makale başına daha yüksek bir ücret ödeyebilecekler. Hem medya kuruluşları hem de halk için büyük bir kazan-kazan olacak şekilde tasarlanmış bu özellik, büyük bir heyecan yaratıyor.

Musk’ın duyurduğu bu yenilik sayesinde, okuyucular abone olmadıkları bir hesabın makalesini ücret karşılığında okuyabilecekler. Özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı ve ücretin ne kadar olacağı henüz bilinmese de, Twitter dünyasında büyük bir merakla bekleniyor.

 

What’s your Reaction?
21
9
1
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir