Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Hollanda, 1 Yaş ve Üstündeki Her Bireye Ötanazi İmkanı Sağlayacak

Hollanda, 1 Yaş ve Üstündeki Her Bireye Ötanazi İmkanı Sağlayacak

Hollanda, 2002 yılından beri 12 yaş ve üstündeki kişilere ötanazi hakkı tanıyan bir ülke olarak biliniyor ve şimdi yaş sınırını 1 yaşa indirmeye hazırlanıyor. 'Ötanazi' yöntemi, bir bireyin kendi rızasıyla sağlık sorunları sebebiyle ölümü seçmesine olanak tanır ve Hollanda'da bu yöntem etik meselelere rağmen uzun süredir yasal olarak kullanılıyor. Hollanda, bu yöntemi 2002 yılında kabul eden ilk ülke olarak önemli bir adım daha atmaya hazırlanıyor.

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 1 dk okuma süresi
66 0
Ötanazi

Hollanda hükûmeti, şimdiye dek sadece 12 yaş ve üstündekilere sunulan ötanazi hakkını, 1 yaş ve üzerindeki her bireye genişletmeye karar verdi. Hollanda Sağlık Bakanlığı, bu genişletilmiş hakkı uygulamaya koymak için hazırlanıyor.

1 Yaş Üstündeki Herkese Hak Tanınacak!

Yeni düzenlemeye göre, 1 yaş ve üstündeki her birey ötanazi hakkına sahip olacak. Bu düzenleme, ülke genelindeki çocuk doktorlarının ısrarı üzerine hayata geçirilecek. Hükûmet, doktorların ısrarı üzerine uzmanlardan görüş aldı ve 1-12 yaş arasındaki bireylere de ötanazi hakkının sunulması konusunda önerilerde bulundu.

De Telegraf gazetesine göre, yeni düzenlemenin yakında onaylanması bekleniyor. Söz konusu hak, sürekli epileptik nöbet geçiren ve artık kesin ölümün beklendiği çocuklara uygulanacak. Çocukların kendi tercihlerini belirleyemediği durumlarda ise, karar ebeveynler tarafından müştereken alınabilecek.

What’s your Reaction?
9
5
1
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir