Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Windows 11 ile Çalışan El Konsolu: Lenovo Legion Go

Windows 11 ile Çalışan El Konsolu: Lenovo Legion Go

Lenovo'nun Windows 11 ile birlikte sunulacak el konsolu Legion Go, Steam Deck ve Asus ROG Ally gibi güçlü rakipleri gölgeleyebilecek mi?

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
114 0
Legion Go

Yakın zamanda Windows Central; Lenovo‘nun, AMD çipi ve 8 inçlik bir ekranı olan, Asus ROG Ally gibi Windows 11 ile birlikte gelecek bir taşınabilir oyun konsolu olan Legion Go’yu piyasaya sürmeye hazırlandığını iddia etmişti. Şimdi ise Lenovo Legion Go tasarımına yönelik ilk görüntüler sızdırılmış durumda!

İşte Lenovo Legion Go’nun Teknik Detayları!

Lenovo Legion Go’nun yayınlanan ilk görüntülerine göre çıkarılabilen iki adet Joy-Con benzeri kontrol cihazı; Steam Deck, Nintendo Switch, Asus ROG Ally gibi bu pazardaki diğer önemli cihazlarla benzerlik gösteriyor. Switch OLED benzeri destek ayağına da sahip olan Legion Go’nun 8 inçlik ekranı, rakipleri Steam Deck ve ROG Ally’den 1 inç daha büyük olacak. Bu, el kontrolü ve pil ömrü açısından dezavantaj doğursa da oyunculara nispeten daha iyi bir oyun deneyimi sunacak gibi görünüyor.

el konsolu

Bir diğer önemli tasarım detayı kalınlık konusunda ise Lenovo, Asus ROG Ally’in aksine kalınlık ve ağırlıktan feragat ederek, daha uzun bir ekran süresi sunmayı hedeflemiş. Ayrıca, Legion Go’nun daha önce ROG Ally’de de bulunan, Ultrabooklarda görebileceğimiz AMD Phoenix işlemcilerden gücünü alması bekleniyor. Cihazın Windows 11 işletim sistemi ile sunulacağını da söyleyelim.

Lenovo Legion Go’nun lansman tarihi ve fiyatı hakkında henüz net bir bilgi yok. Ancak Eylül ayında gerçekleşecek olan IFA etkinliğinde Lenovo, yeni taşınabilir oyun konsolu için resmi tanıtım düzenleyebilir.

Joy-Con

Peki, siz Lenovo’nun yeni taşınabilir oyun konsolu Legion Go hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
13
4
2
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir