Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. MacBook Air, İki Farklı Ekran Seçeneğiyle Çıkacak

MacBook Air, İki Farklı Ekran Seçeneğiyle Çıkacak

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
67 0

Ortaya birtakım MacBook Air hakkında yeni iddialar atıldı. İddiaya göre yeni nesil MacBook Air, iki farklı ekran seçeneğiyle bizlerin karşısına çıkacak.

Dünyadaki en büyük teknoloji şirketleri arasına başarıyla adını yazdıran Apple, akıllı telefon olsun bilgisayar olsun birçok alanda kullanıcılara çeşitli ve güzel özelliklere sahip cihazlar sunmakta. Bu sayede şirket, dünya genelinde iyi satış rakamlarına ulaşabiliyor.

Şirketin sevilen bilgisayarlarından biri de tabiki MacBook Air, 2020 yılında M1 işlemcisiyle gelmesinin ardından yeni modeliyle karşımıza çıkmayan cihazın yeni nesliyle ilgili bir bilgi ortaya çıktı. İddialara göre sevilen Mac, 2 yeni ekran boyutuyla bizlerin karşısına çıkacak.

Yeni nesil MacBook Air, iki farklı ekran boyutuna sahip olabilir!

Ross Young’a göre Apple, yeni nesil MacBook Air ile birlikte bizlerin karşısına iki ekran seçeneği sunmaya hazırlanıyor. Bu seçeneklerin birisi şu an bizlere sunulmakta olan 13 inç olacakken diğer seçenek ise eski MacBook Pro modellerinden alışık olduğumuz 15 inç olacak.

Analist Ross Young, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada ekranın 13.6 inç boyutunda olacağını belirtti. Diğer bir iddia ise cihaz daha ince çerçevelere ve eski MacBook Air kasası yerine yeni bir kasayla bizlerin karşısına çıkacak.

Bazı analistlere göre de MacBook Air yerine sadece MacBook adıyla bizlerin karşısına çıkacak. 13.6 inç olan model ise bir önceki neslin yerini alacak ve iyi bir performans sunacak.

Bu iki ekranda da ProMotion ve mini LED teknolojisine yer verilmeyecek. Bu da bizleri 60 Hz yenileme hızına sahip bir ekranın karşılayacağını gösteriyor. Cihazın performans tarafında ise birçok kullanıcıyı memnun etmesi bekleniyor. İddialara göre cihazda yeni nesil M2 işlemcisi bizlere sunulacak.

What’s your Reaction?
2
9
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir