Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Tesla Araçlarında Yeni Bir Teknoloji Kullanacak

Tesla Araçlarında Yeni Bir Teknoloji Kullanacak

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
51 0

Otomobilde dünya markası olan Tesla, patentini aldığı teknolojiyi araçlarında kullanacak. Merakla beklenilen teknolojinin detayları haberimizde…

Son zamanlarda Tesla ne yazık ki bazı üzücü haberler ile karşımıza çıkıyor. Son olarak aracını modifiye eden bir Tesla kullanıcısının ardından Tesla, bugün yeni bir teknolojiyle ortaya çıktı. En iyi elektrikli araç üreticilerinden biri olan Tesla araçlarında uygulayacağı yeni teknolojiyle görenleri heyecanlandırıyor. 

Tesla, araçlarında lazerli silecek teknolojisi kullanacak

Tesla uyguladığı teknolojileriyle dikkat çekmeyi her zaman başarıyor. Araçlarında kullanmış olduğu pek çok teknolojiyle alanında öncülük eden Tesla, son olarak lazerli silecek teknolojisini kullanacak. Camlara takılacak olan yeni lazer cam silecekleri sayesinde kullanıcılar, görüş alanlarını daha kolay şekilde temizleyecek. ABD Patent Ofisi‘nden alınan patent sayesinde kullanıcılar daha farklı bir sürüş boyutu yaşayacak.

Bu teknoloji için Tesla, 2019 yılının mayıs ayında patent başvurusu yaptı. Başvuru ise 2021‘in sonlarında kabul edildi. Şimdi ise başvuru ABD Patent Ofisi’nin yaptığı açıklamayla resmiyet kazandı. Tesla, bu yeni teknolojiyi beş adımda şu şekilde listeledi.

  • Aracın camlarında biriken kalıntıları tespit edin.
  • Cam üzerindeki kalıntı, ışın optiklerinden yayılan lazer ışınıyla ilgili bir dizi parametreyi kalibre edin.
  • Lazer ışını ile parametre seti kalibre edildikten sonra, cam üzerindeki kalıntının lazere maruz kalma seviyesini kontrol edin.
  • Lazer ışınıyla cam yüzeyindeki kalıntıyı gidermek için ilgili bölgeyi ışınlar ile temizleyin.
  • Lazer ışını ile bölgede biriken tespit edilmiş kalıntıları çıkarın.
What’s your Reaction?
2
3
1
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir