Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Meta, Artırılmış Gerçeklik Gözlükleri Üreteceğini Duyurdu!

Meta, Artırılmış Gerçeklik Gözlükleri Üreteceğini Duyurdu!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
80 0

Facebook’un ana şirketi olan Meta artırılmış gerçeklik gözlüğü üreteceğini duyurarak herkesi heyecanlandırdı. İşte haberin tüm detayları…

İlk defa çıkaracağı artırılmış gerçeklik gözlüğünü piyasaya sürmeye hazırlanan şirket, yeni bir duyuru ile karşımızda. The Verge tarafından çıkan habere göre Mark Zuckerberg, Metaverse dünyasının bir parçası olan Artırılmış Gerçek gözlükler için milyarlarca dolar yatırım yaptı. Şirket, para döktüğü yeni girişimine Project Nazare adını verdi. 

Oculus Quest 2 VR adını verdiği bir kulaklığı mevcut olan Meta’nın, çıkaracağı gözlüğün görünümü nasıl olacağı merak konusu…

Meta, Artırılmış Gerçeklik gözlüklerini 2024 yılında tanıtacak!

Şirketin artırılmış gerçeklik gözlük yeni girişimi olacak. 2024 yılında üreteceği gözlükleri piyasaya sürmeye hazırlanan Meta, daha üst, gelişmiş modellerini ise 2026 ve 2028 yıllarında satışa sunacak.

Üretilecek gözlüklerin fiyatı hakkında şu an bir bilgi bulunmamakla beraber 299 dolara satılan kulaklıklardan bir hayli daha fazla olması bekleniyor. Artırılmış Gerçeklik gözlükler; göz takip kameraları, özel dalga kılavuzları ve MicroLED projektörlerle birlikte üretilecek. Ürünlerin 100 gram ağırlığında ve siyah çerçevelere sahip olması bekleniyor. Cebe sığacak boyutta olan gözlükler, kablosuz bir dahili disk ile güçlenecek. Ürünlerin pil ömrünün ise 4 saat olacağı biliniyor.

Şirket, projelerinin çoğunda Metaverse üzerinde gidiyor ve onun gelişimine katkı sağlayacak şekilde ilerliyor. Bu yüzden ilerideki zamanlarda Metavers teknolojisinin nasıl olacağı oldukça merak ediliyor.

What’s your Reaction?
13
2
2
3

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir