Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Meta Dünyanın En Hızlı Bilgisayarını Geliştirecek!

Meta Dünyanın En Hızlı Bilgisayarını Geliştirecek!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
69 0

Adını Meta olarak değiştiren, Metaverse hakkında çok büyük ve önemli çalışmaları olan şirket Facebook; yeni projeleri için dünyanın en hızlı bilgisayarını oluşturacak.

Metaverse için heyecanlı ve önemli çalışmaları olan şirketin, Metaverse dünyasına sunulması istenilen deneyim ve daha verimli daha sağlam projeler gerçekleştirilebilmek için ancak dünyanın en iyi işlemli makineleriyle mümkün olabilir. Bu düşünce doğrultusuyla Meta’nın CEO’su  Zuckerberg açıklamada bulundu. Ve bu açıklamalara göre dünyanın en hızlı süper bilgisayarının şirket operasyonlarına can vermesi için çalışmalara başladığı duyuruldu.

Metanın elinde bulundurduğu şirketler yapay zeka teknolojisi için zaten güçlü bir alt yapı gerektirmekte bu yüzden olağanüstü işlem gücünü hedefleyen Meta, hali hazırda dünyadaki en güçlü beşinci süper bilgisayarını elinde bulunduruyor. Şirketin evrimleşen vizyonu ile sanal evrene yönelmesiyle anlaşılan daha güçlü bir sistemin ellerinde bulunması gerektiği açık ve net. Bu ihtiyaç doğrultusunda şirket saniyede kentilyonlarca işlem yapacak süper bilgisayar üretecek.

Şirketin yapacağı “dünyanın süper hızlı bilgisayarı” ile Metaverse dünyasına can verecek. AR teknolojileri için gerekli olan süper bilgisayarların büyük katkısı görüldü. Bunu üst seviyelere taşıyarak sanal evrene can vermek isteyen şirket bakalım yeni yapacağı dünyanın süper hızlı bilgisayarı ile bunu başarabilecek mi?

What’s your Reaction?
21
11
0
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir