Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Mark Zuckerberg: Meta Quest 3, Apple Vision Pro’dan daha iyi

Mark Zuckerberg: Meta Quest 3, Apple Vision Pro’dan daha iyi

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
106 0
meta quest 3

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Instagram’da yayınladığı Apple Vision Pro hakkındaki bir inceleme videosu ile iki şirket arasındaki karma gerçeklik rekabetini ortaya koydu. Meta Quest 3 ile çekilen videoda Zuckerberg, Quest 3’ün çoğu insan için daha iyi bir seçenek olduğunu söyledi.

Meta Quest 3 daha ucuz ve daha iyi mi?

3.500 dolar fiyat etiketine sahip Vision Pro’dan “yedi kat daha ucuz” olan Meta Quest 3 hakkında Zuckerberg, rakibinin ürününü test ettikten sonra, Quest’in daha iyi bir ürün olduğu sonucuna vardı. Meta’nın hafif ve taşınabilir olması amacıyla tasarladığı Quest’in çok daha rahat olduğunu belirtti. Bu bağlamda, insanlar dışarıda dolaşırken veya başkalarıyla sosyalleşirken daha kullanışlı bir alternatife sahip.

quest 3

Aynı zamanda Zuckerberg, Quest 3’ün görüş alanını daha geniş ve ekranını Vision Pro’dan daha parlak buldu. Buna ek olarak, Meta’nın karma gerçeklik başlığı hareket ettirildiğinde daha net görseller gösteriyor. Apple’ın cihazında hareket bulanıklığı olduğu ileri sürüldü. Quest’in Apple‘a göre daha kapsamlı bir kütüphaneye sahip olduğunu da belirtelim.

Ancak Meta’nın kurucusu, Apple Vision Pro’nun daha yüksek çözünürlüklü ekrana sahip olduğunu ve Apple’ın göz takibinin gerçekten güzel olduğunu kabul etmek zorunda kaldı.

Quest 3, 500 dolar fiyat etiketine sahip. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Hangi karma gerçeklik başlığını tercih ederdiniz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir