Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Meta, tüm yapay zeka özelliklerini ücretsiz kullanıma sundu

Meta, tüm yapay zeka özelliklerini ücretsiz kullanıma sundu

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
80 0
Meta

Yeni bir ücretsiz üretken yapay zeka asistanı olan Meta AI, WhatsApp, Instagram, Facebook ve Messenger’da kullanıma sunuluyor. Meta AI soruları yanıtlayabiliyor, geziler önerebiliyor, metin açıklamaları ile görüntüler oluşturabiliyor ve çok daha fazlasını yapabiliyor. İşte haberin detayları.

Mark Zuckerberg liderliğindeki şirketin en son dil modeli olan Meta Llama 3 üzerine inşa edilen sohbet robotu, yöneticinin yaptığı açıklamada belirttiği gibi “ücretsiz olarak kullanabileceğiniz en akıllı yapay zeka asistanı”. olarak karşımıza çıkıyor.

İlginizi çekebilir; Epic Games, sevilen online oyunu ücretsiz veriyor!

Platformların arama kutusuna entegre edilen kaynak, örneğin bir Messenger görüşmesinde bir grup gezisi planlamak için kullanılabilir. Bu durumda, en ucuz uçuşları ve en sakin hafta sonlarını arıyor ve bilgileri uygulamadan çıkmadan gösterebiliyor.

meta-ai.webp

Meta AI aynı zamanda Facebook akışında da mevcut ve bir gönderide görülen bir şeyle ilgili soruları yanıtlamaya yardımcı olacak ve herhangi bir tarayıcıdan erişilebilen bir web sürümüne sahip. Araç ayrıca matematik problemlerini çözebilir ve diğer şeylerin yanı sıra bir iş e-postası yazabilir ve etkileşimleri ileride başvurmak üzere kaydetmelerine de yardımcı olarak.

Görüntü ve GIF oluşturma

meta-ai-1.webp

Meta’nın yeni üretken yapay zeka asistanı tarafından gerçekleştirilen bir diğer görev de metin komutlarından görseller oluşturmak. Şirkete göre, ilk olarak WhatsApp‘a ve beta modunda chatbot’un web sitesine gelen Llama 3 sayesinde, Imagine özelliği aracılığıyla fotoğraflar hızlı bir şekilde oluşturuluyor.

Görüntüler ayrıca daha keskin ve daha iyi çözünürlüğe sahipken, araç ayrıca fotoğrafları GIF’lere dönüştürerek animasyon oluşturma yeteneğine de sahip. Bu ve diğer özellikler büyük teknoloji platformlarının yanı sıra Ray-Ban Meta akıllı gözlük ve Meta Quest’te de ücretsiz olarak kullanılabilecek.

Ücretsiz Meta AI, diğer ülkelerin yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Jamaika, Nijerya, Güney Afrika ve Pakistan’daki kullanıcılar için ilk olarak İngilizce olarak başlatılıyor. Akıllı asistanın Türkiye’ye ne zaman geleceği konusunda henüz bir bilgi yok.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir